Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Minuta věčnosti je český thriller, který natočil režisér a scenárista Rudolf Havlík v roce 2020 v malebných kulisách Islandu. V hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer a Martina Babišová.

  • Premiéra: 2021
  • Režie: Rudolf Havlík

Obsazení: herci a postavy

Děj filmu

Špičkový kardiochirurg Petr se rozhodne operovat svou jednadvacetiletou dceru Lucii, která má vrozenou srdeční vadu. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na severský ostrov.

Během výpravy mají dostatek času, aby k sobě našli znovu cestu. Lucie se předtím se svým otcem příliš nevídala, neboť její matku opustil. Petr přijde na spoustu věcí, které mu dosud unikaly. Navíc jej dcera bombarduje spoustou všetečných otázek. Postupně si uvědomuje, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je. Dramatický zvrat nastává v okamžiku, kdy Lucie náhle uprostřed divoké přírodu, odkud je všude daleko, zkolabuje. Petr se dušuje, že někde pravděpodobně udělal chybu. Navíc začíná mít čím dál silnější pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí.

Zajímavosti

Film Minuta věčnosti byl natočen na Islandu. Zdánlivě nehostinná islandská krajina poskytla filmařům ideální kulisu pro jejich dramatický příběh.

Články