Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Česká herečka a moderátorka Miluše Bittnerová se narodila 10. prosince 1977 v Jičíně.

Nejznámější role

Kariéra

V roce 1996 začala studovat herectví na katedře alternativního divadla na pražské DAMU. Magisterskou zkoušku složila v roce 2002. Hrála na prknech divadla Komedie, kde se objevila v dramatu Tři sestry v režii Michala Dočekala nebo také Národního divadla, kde hrála ve hře Bloudění v režii Jana Antonína Pitínského. Její herecká štace pokračovala napříč mnoha dalšími divadly (Skelet, Metropolitní divadlo...) i divadelními společnostmi (Divadelní společnost Albrech, Divadelní společnost Julie Jurišťové).

Do širšího povědomí se dostala díky tomu, že moderovala ranní show na rádiu Limonádový Joe a především díky spolupráci s Českou televizí, která odstartovala v roce 1996. Diváci ji mohou znát například z bakalářských povídek, z cyklu 3+1 s Miroslavem Donutilem či ze seriálu Vyprávěj. Zahrála si také v seriálech TV Nova, Doktoři z Počátků, Ulice, Ordinace v růžové zahradě a Expozitura.

V roce 2016 byla účastnicí taneční soutěže StarDance, kde byl jejím tanečním partnerem Michal Necpál. Moc tanečních střevíčků však neprotancovala, neboť vypadli už ve druhém kole. Vítězi sedmé řady StarDance se stali Zdeněk Piškula a Veronika Lálová.

Věnuje se též moderování různých společenských akcí a dabingu (nadabovala různé počítačové hry jako například Horké léto či Cars 2). Dělá toho hodně také pro charitu, v roce 2010 byla spoluzakladatelkou Nadačního fondu Pepina. Tento fond pomáhá lidem ve složitých a nezvladatelných sociálních a rodiných situacích, dále pak starším a nemocným nebo dětem v ústavní výchově. Hraje také na klavír, na kytaru a flétnu. Mezi její záliby patří třeba rybaření.

V rodinné komedii Andílek na nervy "ztvárnila" zesnulou matku hlavní hrdinky. Ve filmu se však objevila jen na fotografii.

Osobní život

Na začátku září 2019 přivedla na svět své první dítě. V utajení porodila zdravou holčičku, které se svým životním partnerem Rendou, se který je už několik let, dali jméno Betynka.

Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, že pár dní před porodem se z ní stala vdaná paní.

Články