Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Milla Jovovich, rodným jménem Milica Nataša Jovović, je herečka, modelka, zpěvačka a módní návrhářka narozená 17. prosince 1975 v ukrajinském Kyjevě

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Už ve třech letech dokázala recitovat ruské básníky.

Po přesunu z Velké Británie do USA začala, především zásluhou své matky, navštěvovat nejrůznější castingy a konkurzy.

Nakonec se prosadila do několika malých rolí v televizních filmech Two Moon Junction a The Night Train to Kathmandu. Tehdy si ji začali všímat i modelingoví agenti. V devíti letech se objevila na prvních profesionálních fotografiích, čímž začala její strmá kariéra.

V jedenácti se poprvé objevila na titulní stránce italského časopisu Lei, o několik měsíců později i na titulu časopisu pro mladé dívky Seventeen. Její honoráře vyrostly až na 10 000 dolarů za den, čímž se naplno otevřela i její cesta k filmům.

Objevila se v exkluzivním kalendáři Pirelli Dle časopisu Forbes je jednou z nejlépe placených modelek na světě s ročním příjmem přes deset a půl milionu dolarů, hlavně díky kontraktu s L'Oreal

Herecká dráha jí ovšem ke štěstí nestačila. V osmnácti letech vydala v Londýně první desku The Divine Comedy (Božská komedie), kterou uznala i hudební kritika.

Osobní život

Narodila se, ačkoliv její matce (herečce Galině Loginové) lékaři stanovili diagnózu neplodnosti. Otec Bogić Jovović (někdy zmiňovaný jako Bogi Jovovič) je srbský lékař.

Poté, co mu vypršelo vízum, rozhodl se ze SSSR odejít do Západní Evropy. Jeho manželka, jako tehdy vycházející sovětská filmová hvězda, proto dostala opakovanou (a na svou dobu neuvěřitelnou) možnost navštívit jej v Londýně Na potřetí se z něj rozhodla do Sovětského svazu nevrátit.

Z hlavního města Velké Británie se rodina po pěti letech odstěhovala do USA konkrétně městečka nedaleko Sacramento Tady začal pracovat jako soukromý lékař, Galina jako kuchařka a uklízečka v domácnostech.

Poprvé se vdala v šestnácti letech, a to za herce Shawna Andrewse. Pro nízký věk se její matce ovšem podařilo dosáhnout zrušení platnosti tohoto sňatku.

Druhým manželem se stal režisér Lucas Besson. Svatba proběhla roku 1997 v Las Vegas ale manželství skončilo krátce po natočení společného filmu, (Johanka z Arku natáčeného v České republice (1999).

Od listopadu 2007 je matkou dcery Ever Gabo Anderson. Otcem dítěte je režisér Paul W. S. Anderson, s nímž se setkala při natáčení filmu Resident Evil Vzali se roku 2009 v Beverly Hills

V dubnu 2015 porodila druhou dceru Dashiel Edan Jovovich-Anderson. V srpnu 2019 na sociálních sítích oznámila, že čeká třetí dítě.

Články