Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Americká zpěvačka a herečka Miley Cyrus se narodila jako Destiny Hope Cyrus dne 23. listopadu ve městě Franklin v Tennessee. Celým jménem se jmenuje Miley Ray Cyrus. Proslavila se zejména díky seriálu Hannah Montana z produkce Disney Channel.

Nejznámější písničky

Kariéra

Miley Cyrus je známá hlavně díky účinkování v sériích Hannah Montana z produkce Disney Channel . Po úspěchu seriálu byl v říjnu 2006 vydán soundtrack, v němž nazpívala 8 písní.

Její sólová hudební kariéra započala vydáním jejího debutového alba Meet Miley Cyrus 23. června 2007, které obsahovalo její první top ten singl See You Again. Její druhé album, Breakout, bylo vydáno 22. července 2008. Breakout je jejím prvním albem, které nemá nic společného s Hannou Montanou. Obě alba debutovala na prvním místě na Billboard 200.

V roce 2010 jí vyšlo album Can't Be Tamed. Na další desku si museli její fanoušci počkat do roku 2013, kdy pro ně připravila album Bangerz. V roce 2015 následovala deska Miley Cyrus & Her Dead Petz. Poté se na pulty dostalo album Younger Now (2015) a Plastic Hearts (2020).

Její filmografie nezahrnuje jen Hannah Montanu. Zahrála si například také v seriálu Dva a půl chlapa Namluvila postavu Penny ve filmu Bolt - pes pro každý případ Její hlas zazněl také ve Strážcích Galaxie Vol. 2 Ztvárnila hlavní roli ve filmu Kočka (2012). Dále ji diváci mohli vidět ve filmech Sex ve městě 2 kde si zahrála sama sebe či ve snímku z roku 2010 Poslední píseň

Osobní život

Narodila se v Nashvillu v Tennessee 23. listopadu 1992 Leticii „Tish“ (rozené Finleyové) a country zpěvákovi Billovi Rayovi Cyrusovým. Má 5 sourozenců. Rodiče jí dali jméno Destiny Hope, protože věřili, že by mohla dokázat velké věci. Později dostala přezdívku Smiley, protože se jako malá stále smála.

Navštěvovala Heritage Middle School, kde byla roztleskávačkou. Vyrostla na farmě svých rodičů mimo Nashville.

Historie jejích partnerů je hodně bohatá. Jejím partnerem byl herec a hudebník Tyler Posey. V letech 2006 až 2009 randila s Nickem Jonasem kterého v roce 2009 po jejím boku vystřídal australský herec Liam Hemsworth se kterým se během následujících let několikrát rozešla a znovu dala dohromady. V roce 2018 si řekli své ano, jejich manželství se však hned následující rok rozpadlo. V roce 2019 se dala dohromady s australským zpěvákem Cody Simpsonem

V letech 2014 až 2015 chodila s Patrickem Schwarzeneggerem Randila také se ženami. V roce 2015 byla její partnerkou britská módní modelka Stella Maxwell a v roce 2019 blogerka Kaitlynn Carter

Profily na sociálních sítích

Články