Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český zpěvák a herec Milan Peroutka se narodil 24. března 1990.

Nejznámější role

Je synem spisovatelky Ivany Peroutkové a bubeníka skupiny Olympic Milana Peroutky st. který zemřel v roce 2013. Má sestru Barboru a bratra Jana.

Už od dětství se zapojoval do kulturní dění, navštěvoval různé dramatické kroužky a účastnil se rozličných divadelních přehlídek.

Objevil se v několika českých televizních seriálech. Diváci jej mohli vidět v seriálech Vyprávěj Horákovi Ulice a dalších. Větší prostor dostal v seriálu Ordinace v růžové zahradě ve které ztvárnil medika Jonáše Hrzána.

Na jaře 2017 se zúčastnil třetí řady pěvecké reality show Tvoje tvář má známý hlas a podařilo se mu postoupit do finále. Nakonec obsadil druhé místo. Vítězství brala herečka Tatiana Vilhelmová na třetím místě skončila Markéta Konvičková Peroutka ztvárnil například Erica Claptona a Amy Winehouse

Od roku 2019 moderuje pořad Snídaně s Novou. Jeho moderátorskou kolegyní je Nikola Čechová alias youtuberka Shopaholic Nicol.

Milan Peroutka je všestranný umělec, kromě hraní se věnuje také hudbě. V roce 2012 založil kapelu, které dal jméno Perutě.

Největší hity

Profily na sociálních sítích

Články