Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Michal Průša je český podnikatel, po havárii motorového člunu v Karibiku z ledna 2022 v těžkém stavu v tamní nemocnici.

Narodil se roku 1974.

Kariéra

Vystudoval hotelovou školu v Praze.

Na ostrově Svatý Martin, spadající pod Nizozemsko, vlastní půjčovnu lodí Seven Marine Boat Charters. Tato společnost se specializuje na pronájem člunů i luxusních jachet a pořádá též turistické jízdy. Dle údajů na sociální síti LinkedIn rovněž řídí firmu K3 Waterproof Gear Caribbean, která se představuje jakožto "přední výrobce prémiových outdoorových a cestovních produktů, specializující se na vodotěsné vybavení a příslušenství".

Ke zmiňované tragické události došlo 18. ledna 2022 ve vodách u britského zámořského území Anguilla v souostroví Malých Antil. Její příčinou byla nepřiměřená rychlost, případně nepozornost.

Při nehodě zemřel podnikatel Miroslav Bučkovský (1975) den předtím slavící narozeniny. Průša je po ní v těžkém stavu. Původně ležel v Nemocnici princezny Alexandry v Anguille, ale museli ho převézt do nemocnice na Svatém Martinu, protože utrpěl zranění hlavy, má otok mozku, zlomeniny a hluboké rány na celém těle.

Jeho rodina přes portály Lydia a Paypayl vypsala, v souvislosti se zaplacením plánovaných operací, finanční sbírku, což už stihlo vyvolat vlnu nevole.

Osobní život

Společnost mu dělá blonďatá partnerka, která se na Facebooku představuje jako Isa a dle vlastních údajů pochází z Francie.

Články