Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Michal Horáček je podnikatelem, spisovatelem a také kandidátem na prezidenta. Horáček se narodil dne 23. července roku 1952 v Praze. Malý Míša se narodil do vzdělané rodiny. Jeho otec Vladimír ovládal 12 jazyků a byl dramaturgem Národního divadla. Matka Eva (rozená Heyrovská) byla psycholožkou.

Michal Horáček je rozhodně mužem mnoha řemesel. V roce 1970 se dostal na Fakultu sociálních věd a publicistiky na Karlově univerzitě. Byl ale vyloučen, protože pracovníci StB odhalili, že zfalšoval podpis na výjezdní doložce do USA. Horáček se ale uměl prosadit i tak. Legendární je jeho působení ve Velké Chuchli, kde protáčel peníze na sázkách. Dnes se mu hanlivě přezdívá Sázkař a nebo také Vekslák. StB ho chtěla zlanařit pro spolupráci, ale Horáček obstál a ďáblovi řekl jasné ne.

Veřejnost ho dlouho znala jako textaře. Psal pro Petra Spáleného nebo pro Michala Tučného. Nejvíce ho ale proslavila spolupráce s muzikantem Petrem Hapkou. Songy jako Dívám se, dívám či Přišlo mi to vhod téměř zlidověly.

Politicky se Horáček angažuje od roku 1989. S hudebníkem Michaelem Kocábem založili iniciativu MOST, která propojila listopadové demokraty s komunistickými pohlaváry a jednala o předání moci. Horáček v roce 1989 úzce spolupracoval s Václavem Havlem. Následující rok (1990) spolu s kamarády Horáček založil Fortunu. Tu v roce 2004 prodal společnosti Penta Investments a pohádkově zbohatl.

V dubnu 2016 oznámil, že bude kandidovat na prezidenta České republiky. Odmítá uprchlické kvóty a Česko by podle něj mělo zůstat pevnou součástí Evropské unie. Jeho první manželkou byla Rut Horáčková. Druhou manželkou je Michaela Hořejší. Michal Horáček má tři děti. Z prvního manželství má Filipa a Rut, z druhého svazku má dceru Julii.

Články