Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Michal Dvořák je český producent, skladatel, textař, autor filmové a scénické hudby, hráč na klávesové nástroje, zakládající člen skupiny Lucie.

Narodil se 23. listopadu 1965 v Praze.

Nejznámější písničky

Černí andělé
Troubit na trumpety by se nám líbilo
Amerika
Sen
Slunečnice
Noc
Pod měděným nebem
projekt VIVALDIANNO

Hudba k filmům (výběr)

Amerika (1994)
Zapomenuté světlo (1996)
Báječná léta pod psa (1997)
Panství (1999)

Spolupráce s kapelami (výběr)

Wanastowi Vjecy
Lucie Bílá
Chinaski
Lenka Nová

Znělky (výběr)

MS v ledním hokeji 2009 ve Švýcarsku
kompletní hudební výbava TV NOVA Sport
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 1998
Cena Anděl 2001

Kariéra

Ve šesti letech začal hrát na klavír, ve čtrnácti založil skupinu Pant. V kapele Lucie působil v letech 1987 až 2003, po obnovení její činnosti od 2012 dosud.

Nasbíral s ní řadu ocenění včetně tří Českých slavíků (1999,2000,2001) a devíti hudebních Andělů. Třikrát byl nominován na Českého lva v kategorii Filmová hudba, je držitelem Křišťálové i několika Zlatých a Platinových desek, iniciátorem a ředitelem mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

Spolupracoval mimo jiné se zahraničními hudebníky Peterem Gabrielem, Hansem Zimmerem, Wyclefem Jeanem, i českými režiséry Janem Hřebejkem, Davidem Sísem, Petrem Nikolajevem, Ondřejem Trojanem nebo Vítem Olmerem.

Podílel se na reklamních kampaních téměř dvou set značek, mj. Bohemia sektu, Pilsner Urquellu, Tesca, Vitany, Fernet Stocku, Sazky nebo Orbitu.

Osobní život

Roku 2012 se oženil DJ Luccou, vlastním jménem Lucií Dvořákovou (roz. Kvasnicovou, 1978). Mají syny Michala (2011) a Františka (2013).

Je to již jeho čtvrtá manželka. Předtím žil dvanáct let s manažerkou Terezou, šest let byla jeho partnerkou produkční Marcela. Třetí manželství s bývalou modelkou Evou Jasanovskou vydrželo let pět.

Články