Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Český herec Michal Balcar se narodil 15. června 1986 v Karlových Varech. V letech 2010 až 2014 studoval herectví na pražské DAMU. Ztvárnil například bratra Jana Palacha ve stejnojmenném snímku či hlavní roli v pohádce Hodinářův učeň.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Když odmaturoval na obchodní akademii, pustil se do studia na pražské DAMU, kde si zvolil obor herectví činoherního divadla. Na DAMU úspěšně absolvoval v roce 2014 a poté působil na volné noze. Hrál například ve Strašnickém divadle či v divadle Rokoko. Diváci jej mohli též vidět v Divadle Na zábradlí či Divadle na Vinohradech. V letech 2015 až 2018 hrál v představení Podivuhodné cesty Julese Verna na Nové scéně Národního divadla.

Před kamerou se začal objevovat zhruba od roku 2013. Nejprve si střihl několik menších rolí. Hrál například ve filmu Revival a seriálech České století Polda či Kriminálka Anděl První větší role, díky které se stal známým širší veřejnosti, přišla se seriálem České televize Bohéma, ve kterém hraje mladého Arnošta Žáka. Má také zahraniční hereckou zkušenost, kterou získal při natáčení amerického filmu Red Tails.

Jeho zatím největším úspěchem se stala hlavní role v pohádce Jitky Rudolfové Hodinářův učeň (2019), ve které hraje sirotka Urbana, který se zamiluje do hlavní hrdinky.

Články