Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Česká herečka a zpěvačka Michaela Tomešová (rozená Doubravová) se narodila 17. května 1991 v Praze. Proslavila se především díky seriálům Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Už ve čtyřech letech navštěvovala Baby studio Dády Patrasové. Právě zde získala první zkušenosti před kamerou, když se objevila v pořadech Baby studio a Kuřátka. Už od dětství chodila do dramatického kroužku, brala také hodiny zpěvu a tance. Věnovala se též latinsko-americkým tancům, józe a mnoho dalším aktivitám. Postupně se začala zaměřovat na herectví a hudbu. Studovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři.

Herecké zkušenosti začala sbírat díky Bakalářům České televize - účinkovala hned ve dvou povídkách. V roce 1999 si zahrála ve filmové pohádce Jeníček a Mařenka. Dostala příležitost si zahrát i v zahraničí. A sice v německém dramatu z produkce Sat 1 Natalie - Babystrich Ostblock. Do povědomí českých diváků se dostala díky rolím v seriálech Ulice a Ordinace v růžové zahradě. Zahrála si také v seriálu TV Prima Sestřičky Modrý kód.

Na TV Prima účinkovala v soutěži Robin Hood – Cesta ke slávě.

Zahrála si mnoha divadelních hrách a muzikálech. Hrála například na prknech Divadla Kalich (Horečka sobotní noci, Pomáda, Robin Hood) či Národního divadla (Sen čarovné noci). Od roku 2020 také v Divadle na Vinohradech (Balada pro banditu).

Profily na sociálních sítích

Osobní život

V roce 2016 se po několikaleté známosti provdala za herce Romana Tomeše. Jejich svatba se konala 1. června 2016 v Úžicích u Prahy. Mají spolu dva syny, Krystiána a Jonáše.

Články