Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Bývalý automobilový závodník Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 ve městě Hürth v Severním Porýní-Vestfálsku v Německu.

Michael se do motoristického sportu zamiloval už ve 4 letech, kdy ho otec poprvé přivedl na motokáry. V motokárách se několikrát stal mistrem Německa a obhájil i titul vicemistra světa. Už v té době se o něm psalo jako o malém, ale rychlém.

Svou kariéru v nejprestižnějším motoristickém závodě na světě Formule 1 nastartoval v roce 1991 ve stáji Jordan, nedlouho na to se ale přesunul do stáje Benetton, kde se v letech 1994 a 1995 stal mistrem světa. Fanoušci si ho však především spojují s týmem Ferrari s nímž se stal 5x mistrem světa.

V roce 2006 oznámil Michael konec kariéry, avšak s velkou pompou se vrátil v roce 2009 do stáje jednoho z největších konkurentů svého předešlého týmu. Smlouvu s německou stájí Mercedes Grand Prix podepsal až do roku 2012. Poslední tři sezóny ale nebyly nikterak úspěšné, proto se Schumacher v říjnu 2012 rozhodl definitivně kariéru ukončit.

Odstartoval ve více než 300 závodech Formule 1, z nichž celkem 91 vyhrál a celkem 155x stanul na stupních vítězů. Mistrem světa se stal celkem 7x. Zajel 68 pole positions a 77 nejrychlejších kol. Za svou vrcholovou kariéru nasbíral celkem 1566 bodů.

Michael Schumacher je rovněž známý svou angažovaností v charitě. Působil jako velvyslanec UNESCO a na charitu daroval desítky milionů dolarů.

Rodina:

Má bratra Ralfa Schumachera který rovněž závodil v F1 Svou ženu Corinnu si vzal v roce 1991 a má s ní dvě děti. Syn Mick Schumacher následoval příkladu svého otce a stal se také profesionálním automobilovým závodníkem.

Nehoda:

V prosinci 2013 došlo k nehodě, při které se Michael vážně zranil. Při sjíždění neupraveného svahu narazil při pádu hlavou do skály Prodělal dvě operace hlavy a téměř rok byl v kómatu. Lékaři ho pomalu začali probouzet na začátku ledna 2014 a v červnu 2014 oznámila světová média, že Michael již nemocnici opustil. Od té doby se však o jeho zdravotním stavu a kondici pouze spekuluje, protože se nikde neobjevují nové zprávy ani fotografie z Michaelova života. Jeho zdravotní stav je od nehody obestřen tajemstvím. Objevují se jen kusé informace. Například bývalý šéf stáje Ferrari Jean Todt, kterého pojí se Schumacherem dlouholeté přátelství, uvedl, že se nehodlá vzdát a usilovně bojuje Stejně tak celá rodina.

V roce 2019 by se fanoušci Michaela Schumachera měli dočkat dokumentu, v kterém by se měly objevit dosud nezveřejněné záběry.

Články