Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je největší módní událost v České republice. V rámci komerční sekce prezentuje také renomované zahraniční značky. Je to jediná módní událost v České republice, která má mezinárodní přesah (je součástí mezinárodní sítě fashion weeků konajících se pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako fashion weeky v New Yorku, Sydney, Moskvě či v Mexico City).

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2020

V roce 2020 Mercedes-Benz Prague Fashion Week sloučil dvě sezony do jedné. Kvůli bezpečnostním opatřením a šíření koronaviru rozhodli organizátoři akce o sloučení jarní a podzimní edice. Akce se uskutečnila ve dnech 4. až 11. září 2020 v klášteře svatého Gabriela v Holečkově ulice v Praze 5.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představil kolekce FW20 formou see-now-buy-now anebo tradiční model kolekcí SS21.

"Rozhodnutí, s jakou kolekcí se chtějí na Mercedes-Benz stage návrháři prezentovat, necháváme tentokrát zcela na jejich uvážení. Chceme lokální návrháře, jejich tvorbu a módní průmysl maximálně podpořit. Program Zalando stage dá prostor tvůrcům a značkám, jež mají udržitelnost a propojení módy s digitální vizualizací a technologiemi za hlavní téma své kolekce. Náš zájem je sdílet toto téma s co nejširším publikem, a proto bude program volně přístupný veřejnosti po celou dobu přehlídkových dní," vysvětlil Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Program

Program dohromady představí 24 návrhářů a značek, 3 školní ateliéry a ve společném bloku 4 finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020.

V roce 2020 se vůbec poprvé představí hned dvě přehlídkové stage. Vedle Mercedes-Benz stage to bude Zalando stage, na které se od 5. do 8. září představí tvůrci a značky, kteří se rozhodli pro atypickou prezentaci své tvorby formou zajímavých instalací.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week na sociálních sítích

Historie Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (dříve Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend) se konal poprvé v roce 2010. Od té doby ušel obrovský kus cesty. Zpod širého nebe na „nejdelším mole ve střední Evropě“ v Pařížské ulici přes bílý „fashion stan“ dospěla ke konceptu aktuálního „fashion temple“ v atraktivních historických budovách, které nabízí návrhářům skvělé prostředí pro atraktivní prezentaci.

V roce 2013 se stala titulárním partnerem akce automobilka Mercedes-Benz Od té doby je Prague Fashion Week součástí celosvětové rodiny prestižních týdnů módy, které Mercedes-Benz po celém světě zastřešuje.

Od roku 2013 doprovází Mercedes-Benz Prague Fashion Week magazín Blue Paper, což jsou dvojjazyčné lifestylové noviny, které vycházejí dvakrát do roka.

Články