Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Rodným jménem Melanija Knavs, narozená 26. dubna 1970 ve slovinském Novem mestě (tehdejší součásti Socialistické federativní republiky Jugoslávie bývalá modelka + návrhářka šperků a hodinek, aktuálně první dáma USA

Kariéra

Dětství prožila v Sevnici. V Lublani absolvovala Střední školu designu a fotografování. Následně nastoupila ke studiu návrhářství a architektury na Lublaňské univerzitě kterou ovšem po jednom roce opustila.

Modelingovou kariéru zahájila v šestnácti letech a o dva roky později podepsala smlouvu s profesionální agenturou. Jako modelka začala pracovat pro velké módní domy v Milánu a Paříži Z evropského kontinentu se v roce 1996 přestěhovala do New Yorku V USA žije trvale od roku 2001, americké občanství získala v procesu tzv. naturalizace o pět let později.

Spolupracovala s fotografy Helmutem Newtonem či Patrickem Demarchelierem Její fotografie byly uveřejněny např. na titulních stranách módních magazínů Vogue Ocean Drive In Style, New York Magazine, Avenue, GQ, Elle nebo uvnitř Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Spolu s Barbarou Walters moderovala několik dílů talk show The View na stanici ABC

V roce 2010 vytvořila vlastní kolekci hodinek a klenotů Melania™ Timepieces & Jewelry, o tři roky později představila řadu krémů pleťové kosmetiky Melania™ Caviar Complexe C6.

Osobní život

Její Otec Viktor Knavs vedl provozovnu státem vlastněného výrobce vozidel. Matka Amalija Knavsová (rozená Ulčniková) pracovala jako krejčová na konstrukci střihů oděvů v továrně dětského oblečení. Má starší sourozence - sestru Ines a polovičního bratra Denise Cigelnjaka (z otcova předchozího vztahu), s nímž se (podle vlastního vyjádření) nikdy nesetkala.

Ačkoli byla rodina římskokatolicky založena, její otec v souladu se svým závazkem k marxisticko-leninskému ateismu( i přes nesouhlas příbuzných) prosadil, aby dcera nebyla pokřtěna.

V září 1998 na večírku Fashion Week osobně poznala realitního magnáta a miliardáře Donalda Trumpa Jejich vztah se stal veřejně známým roku 1999 po rozhovoru v talk show The Howard Stern Show.

Jejich zasnoubení proběhlo v roce 2004, sňatek se odehrál v lednu 2005 při episkopálním obřadu v Bethesdě-by-the-Sea floridského Palm Beach

Na široce medializované svatbě byla přítomna řada veřejně známých osobnosti, např. bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani modelka Heidi Klum rapper P. Diddy basketbalista Shaquille O'Neal či tehdejší demokratická senátorka Hillary Clinton se svým manželem(a bývalým americkým prezidentem) Billem Clintonem

Čtyři měsíce po sňatku poskytli rozhovor v pořadu Larry King Live na CNN Do manželství se v roce 2006 narodil syn Barron William Trump.

Roli první dámy Spojených států amerických přijala v lednu 2017, kdy proběhla inaugurace jejího manžela jakožto vítěze listopadových prezidentských voleb 2016. Stala se tak druhou ženou v této roli narozenou mimo území USA.

Hovoří šesti jazyky: srbochorvatsky, anglicky, francouzsky, italsky, německy a rodnou slovinštinou.

Články