Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Manželka britského královského prince Harryho Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, rodným jménem Rachel Meghan Markle, se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles v Kalifornii.

Sympatická brunetka Meghan Markle je někdejší americká herečka, které se splnil pohádkový sen. Zamiloval se do ní princ Harry a ona se z plátna dostala až do královské rodiny. Její maminka Doria Radlan je černoška, kvůli čemuž získala míšenka Meghan svůj exotický vzhled. Hereččin otec Thomas W. Markle je osvětlovač a vítěz ceny Emmy Díky němu se poprvé dostala k filmu.

Kariéra

Meghan Markle vystudovala Severozápadní univerzitu a jejím hlavním oborem bylo divadelní umění. Po studiích ale odjela pracovat na americkou ambasádu v Buenos Aires. Před kamerami se poprvé objevila v roce 2002, kde si zahrála v jedné epizodě seriálu General Hospital Poté prošla několika vedlejšími rolemi, v roce 2009 si zahrála ve dvou epizodách seriálu Fringe, nejvíce ji ale proslavil až seriál Kravaťáci kde si zahrála asistentku Rachel Zane. Objevila se v několika filmech, jako Šéfové na zabití či Nezapomeň na mě

V roce 2016 začala spolupráci s kanadským řetězcem Reitmans a navrhla dámskou módu cenově dostupnou každé ženě. Do roku 2017 vedla lifestylový blog s názvem The Tig.

Věnuje se také charitě. Jejím hlavním projektem je organizace United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women a v roce 2016 se stala velvyslankyní World Vision Canada.

V lednu 2020 spolu se svým manželem oznámili, že se vzdají své role v královské rodině a budou pracovat Chtějí se stát finančně nezávislými. Hodlají trávit svůj čas jak ve Velké Británii, tak v Severní Americe. Své závazky vůči královně i organizacím, nad kterými převzali patronát, hodlají nadále ctít.

Osobní život

Prvním manželem Meghan Markle se v roce 2011 stal její dlouholetý partner Trevor Engelson Manželství jim ale nevydrželo a po dvou letech přišel rozvod. Poté chvíli randila s populárním šéfkuchařem celebrit Corym Vitiellim, ani tento vztah nevydržel.

Když se začala stýkat s princem Harrym stala se nejvyhledávanější herečkou na Googlu roku 2016. Kvůli jejímu hereckému umění to ale nebylo. V roce 2017 oznámil pár zásnuby a následnou svatbu která se uskutečnila 19. května 2018 na královském zámku Windsor. Z Meghan se stala vévodkyně ze Sussexu. 15. října 2018 oznámil manželský pár, že je čeká narození jejich prvního dítěte

6. května 2019 v 5.26 hodin se Harrymu a Meghan narodil syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor Chlapec po porodu vážil necelých 3,3 kilogramu.

8. ledna 2020 oznámili spolu s Harrym že se vzdávají svých královských rolí a chtějí začít pracovat. Královna Alžběta II. jejich rozhodnutí posvětila. 18. ledna 2020 pak přišli o své královské tituly. Meghan ani Harry už nejsou královskými výsostmi. Pronajali si luxusní dům v Los Angeles

Dne 14. února 2021 Meghan Markle a Harry sdíleli fotografii, kterou dali světu vědět, že Meghan čeká své druhé miminko. Pár si pro oznámení vybral symbolické datum Ve stejný den před 37 lety oznámila princezna Diana že je podruhé těhotná. Později se jí pak narodil právě Harry.

Články