Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Český herec Matouš Ruml se narodil 4. října 1985 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Maminka jej v šesti letech spolu se starším bratrem přihlásila do Dětského divadelního studia, které se nacházelo v prostorách dnešního Švandova divadla. Od té doby u herectví zůstal.

V 16 letech podal přihlášku na Pražskou konzervatoř, kam jej ovšem přijali až na druhý pokus. Během studia hostoval na prknech několika předních divadel (například Divadlo ABC, Stavovské divadlo či Klicperovo divadlo v Hradci Králové).

Školu úspěšně zakončil v roce 2008 a začal hostovat v Divadle Na prádle. Působil také v Městském divadle Mladá Boleslav, odkud odešel v září 2013 ze stálého angažmá a začal působit „na volné noze“. Objevuje se také v inscenacích Divadelního spolku Kašpar. V roce 2019 hraje v rámci Letních shakespearovských slavností v představení Zimní pohádka (premiéra: 25.6.2019).

Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 1995, když hrál dětskou roli v seriálu České televize Život na zámku. Do širokého povědomí diváků se dostal díky roli Alexandra Bůčka (Lexa) v seriálu TV Nova Comeback. Další významnou rolí se pak stal učitel fyziky David v nekonečném seriálu Ulice

Hrál také v několika pohádkách nebo třeba komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014).

Obsadil druhé místo v desáté řadě Stardance Ve Stardance 2019 se na parketu vlnil po boku profesionální tanečnice Natálie Otáhalové Probojovali se až do finále, kde se jejich přemožiteli stali Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička.

Osobní život

Svou životní partnerkou Terezu Hladišovou se dal dohromady už na škole, Tereza studovala také herectví na Pražské konzervatoři. V roce 2007 z ní Matouš učinil paní Rumlovou. V roce 2009 se jim narodil syn Nathanael, o dva roky později pak dcera Mia. V současné době čekají narození třetího potomka.

Články