Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Matematika zločinu je původní česká třídílná minisérie inspirovaná skutečnou událostí a stejnojmenným kriminálním podcastem.

Premiéra: 28. července na platformě Voyo
Režie: Peter Bebjak
Scénář: Tomáš Bombík

Obsazení: herci a postavy

Děj minisérie Matematika zločinu

Novinářce Magdaleně Sodomkové napíše z indonéského vězení Tomáš Toman. Byl zadržen na útěku před českou spravedlností a tvrdí, že zločin, za který byl odsouzený k dvanácti a půl rokům vězení, nespáchal. Za mříže ho prý poslal chybný posudek soudního znalce​, biochemika Krause, přezdívaného Matematik zločinu. Je možné, že by se expert tentokrát přepočítal?

Žurnalistka se do tohoto případu noří stále hlouběji a postupně zjišťuje, že na něm hodně věcí nesedí. Může ale věřit Tomanově verzi událostí? Ten na útěku bojuje o oživení svého případu prostřednictvím médií, s rodinou a za pomoci nejdražšího a nejvyhlášenějšího pražského advokáta.

Zajímavosti

Seriál vznikal z velké části v reálných lokacích a tvůrci tak třeba za přísných bezpečnostních podmínek natáčeli ve vazební věznici v Praze-Pankráci, za plného provozu na letišti Václava Havla nebo Chemickém ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Oficiální trailer

Články