Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

MasterChef Česko 2023 je sedmá řada české verze britského MasterChefa, ve které soutěží amatérští kuchaři o dva a půl milionu korun. Pořad plný vzrušení, napětí a výzev se vysílá na TV Nova od října 2015.

Od třetí řady (2019) klání řídí trojice profesionálů ve složení michelinského kuchaře Radka Kašpárka (1981), trojnásobného vítěze ankety Zlatý kuchař Jana Punčocháře (1979) a Zlatého kuchaře 2019 Přemka Forejta (1987).

Premiéra: 30. srpna 2023 a pak každou středu, o týden dříve na platformě Voyo
Režie: více tvůrců

Účastníci MasterChef Česko 2023

Charakteristika

Souboj o nejlepšího amatérského kuchaře začne rovnou finálovou šestnáctkou a tento ročník nabídne oblíbené testy chuti a znalostí, stejně jako výjimečné hosty či časově náročné úkoly v kuchyni i venkovních výzvách, tentokrát bez možnosti vrácení se se do hry.

Na konci každého dílu vypadne jeden ze soutěžících. Prověřovány budou nejen jejich kuchařské, ale i cukrářské dovednosti. Prokážou také, jak umějí pracovat v týmu i jako jednotlivci.

Letos bude navíc přikládána mnohem větší důležitost lokálním surovinám a s ohledem na životní prostředí i minimu plýtvání.

Zajímavosti

Jeden natáčecí den trvá přibližně 13 hodin a získá se během nej tolik materiálu, že při skončení natáčení ho mají tvůrci k dispozici celkem 610 terabitů. To je, jako kdyby si někdo stáhl 32 000 celovečerních filmů v běžné kvalitě.

​Show se stříhá naráz ve 12 střižnách 8 640 hodin. To je v přepočtu skoro rok, který se nicméně musí smrsknout do několika krátkých týdnů.

Oficiální webové stránky

Oficiální profil na Facebooku

Oficiální profil na Instagramu

Oficiální kanál na YouTube

Předchozí řady

Články