Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vše o 4. řadě MasterChef Česko, která běžela od února 2020 na televizních obrazovkách. Zde najdete porotce, soutěžící, kteří postoupili do finálové TOP 16 i všechny novinky české verze britského pořadu MasterChef, ve které soutěžili amatérští kuchaři. Do finále se probojovali Roman Staša a Pavlína Lubojatzky

 • Vítěz MasterChef Česko 2020: Roman Staša
 • Finále proběhlo v úterý 3. listopadu 2020. Dva finalisté měli za úkol připravit tříchodové menu. Souboj dvou nejlepších kuchařů letošního MasterChefa byl do poslední chvíle vyrovnaný a vítězem se mohl stát kterýkoliv z nich. Roman zariskoval a své tříchodové menu postavil na vzácné, ale velmi složité surovině – foie gras. Pavlínu nakonec porazil o jeden jediný bod

  První díl byl odvysílán 5. února 2020 na TV Nova. První díl po prázdninové pauze běžel v televizi 25. srpna 2020. Po letní pauze měli možnost diváci vidět například záchranářskou výzvu, která byla zároveň poctou náročné práci záchranářů. Kamera také nahlédla do kuchyně restaurace Jana Punčocháře Soutěžící dále dostali za úkol uvařit oběd pro plnou restauraci.

  Novinky MasterChef Česko 2020

  Ve čtvrté řadě soutěže se diváci (i soutěžící) dočkali novinek jako je imunitní výzva, ve které soutěžící získává jedinečnou výhodu – vyhne se vyřazení. Dalšími novinkami jsou venkovní výzva či velká sonda do české kuchyně.

  Novinkou také bylo, že kromě obvyklé středy se pořad vysílal určitou dobu také ve čtvrtek. Kvůli koronaviru však nakonec pořad zůstal v televizním programu pouze ve středu.

  Vítěz získá trofej MasterChef Česko, půl milionu korun a také možnost podílet se na tvorbě menu v restauraci jednoho z porotců.

  Porota MasterChef Česko

  Finalisté MasterChef 2020

  Soutěžící (TOP 3) - Semifinalisté MasterChef 2020

  Odpadlíci z TOP 16:

  Kdo vypadl?

  Po první vyřazovací výzvě v soutěži MasterChef Česko 2020 šel z kola ven Vladimír Písařík který soupeřil s Omarem

  Jako další vypadl Vašek Štursa který si neporadil ani s jedním z úkolů

  V dalším kole vypadla Kamila Švarcová Výzva spočívala v tom vyrobit sedm klobás a Kamila to nezvládla

  V dalším kole pak vypadla Chili kterou provázela smůla už od začátku Později pak dostala druhou šanci a do soutěže se vrátila.

  Vypadl také Zdeněk Rajniš alias Dědek. Po něm vypadla Lucie Čižmárová a z TOP šestnáctky zbylo deset nejlepších amatérských kuchařů.

  V díle, který TV Nova vysílala 6. května 2020, se vyřazovalo hned dvakrát Soutěž museli opustit Pavel Švec (alias Pája) a Eva Tomečková (alias Evka), kteří předvedli v druhé výzvě nejhorší výkon.

  Jako další vypadl Omar který dle porotců upekl místo indiánků vánoční stromečky. Po jeho vyřazení zůstalo ve hře sedm soutěžících.

  Na začátku června vypadla Jitka

  Jako poslední před letní pauzou vypadl Pavel Švec

  První po letní pauze vypadla Eva Tomečková V dalším kole pak soutěž musela opustit Viktorie Hrazdílková alias Viky.

  Na konci září zbývalo v soutěži 6 amatérských kuchařů. Proti sobě stály Chili a Pavlína. Obě dvě dostaly porci nepovedeného boloňského ragú, které musely vyšvihnout k dokonalosti. Diváci se nakonec museli rozloučit s Chili

  Do finálové čtyřky se nevešel Pepa Nemrava, který se v díle vysílaném 6. října 2020 dostal do rozstřelu s Pavlínou Lubojatzky. Výzva byla pod taktovkou vítězky minulého ročníku MasterChefa Kristiny Nemčkové Po zhodnocení předvedených výkonů nakonec porota rozhodla o vyřazení Pepy

  Do TOP 3 se nedostala Ivka, která vypadla 20. října 2020. Tento díl začal návratem šesti soutěžících, jež vypadli v předchozích dílech. Pomáhali Pavlovi, Ivce a Pavlíně při vaření v první výzvě. Semifinalista Roman už byl v bezpečí na balkoně. V druhé výzvě se utkal Pavel s Ivkou, přičemž porota rozhodla, že Pavel předvedl lepší výkon. MasterChefa tedy opustila Iva Sarauerová a skončila tak na 4. místě

  V semifinále se v úterý 27. října bojovalo o postup do finále. Porota nakonec rozhodla, že se do finále nepodívá Pavel Berky Finalisty se tak stali Roman Staša a Pavlína Lubojatzky

  Schéma pořadu MasterChef Česko

  V první části je produkcí vybrán určitý počet soutěžících, kteří přicházejí uvařit své jídlo před porotce. V castingovém kole dostanou soutěžící hodinu na to, aby připravili své nejlepší jídlo a zaujali porotce. Porotci po ochutnání rozhodnou o tom, jestli daný soutěžící dostane zástěru a postoupí do dalších bojů o účast ve finálové TOP 16. V případě mimořádného výkonu můžou též rozhodnout o přímém postupu do TOP 16.

  Předchozí řady MasterChef Česko

Články