Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Vše o 6. řadě MasterChef Česko, kterou připravila TV Nova na podzim 2022. V novém ročníku pokračuje porota ve stejném složení jako v MasterChef Česko 2021.

Kdy dávají MasterChef Česko 2022

První díl MasterChef Česko 2022 byl odvysílán na TV Nova v úterý 30. srpna 2022. Sledovanost prvního dílu činila 571 tisíc díváku ve věku 15+. Na platformě Voyo odstartovala nová sezóna už 23. srpna 2022.

Finálová ​Top 16

Do finálové TOP 16 se probojovali:

Šestá řada MasterChef Česko 2022

Šestá řada má podle tvůrců přinést plno nových výzev. "Tentokrát budeme hodně cestovat a hledat exotické prvky v rámci české kuchyně. Když se totiž řekne česká kuchyně, všichni si představíme knedlíky nebo smažák. Chceme ale ukázat, že tím česká gastronomie nekončí,“ popisuje režisér Radovan Síbrt.
V šestém ročníku nechybí oblíbené testy znalostí i chuti, stejně jako master class se zajímavými hosty nebo venkovní výzvy v neobvyklém prostředí. Navíc se letošní ročník mnohem více zaměří na lokální suroviny dostupné v našich zeměpisných šířkách. To první, s čím každý z uchazečů o titul MasterChefa do soutěže vstoupí, přitom bude jídlo, které ho jako osobu nejlépe vystihuje.

Porota MasterChef Česko 2022

V tomto složení se tato trojice sejde před televizními kamerami už počtvrté.

Soutěžící MasterChef Česko 2022 a milionová výhra

Seznam soutěžících, kteří se probojovali do TOP 16:
Kdo postoupil do TOP 30?
  • Do TOP 30 postoupil ve třetím kole Milan Demeter, který vyrůstal v dětském domově. Porotě naservíroval kachní prso s lokší a salátem z fenyklu a jablka
  • Ve třetím kole postoupil také Vojta Urban z Valašska. Porotě naservíroval pražmu s máslovou pohankou na valašský způsob s omáčkou z kysaného zelí a klobásovým olejem.
  • Další postupující se stala Pavie Valsa - vegetariánka, transsexuálka a imitátorka Britney Spears. Porotcům naservírovala závitky s krevetami a zeleninou a za to si vysloužila postup do TOP 30.
Informace o soutěžících 6. řady populární kulinárské reality show budou postupně doplňovány.

Obstát před porotci z řad elitních kuchařů se v devatenácti epizodách pokusilo zhruba osmdesát nadějných soutěžících. Na konci trnité cesty za vítězstvím na jednoho z nich čekal titul MasterChef Česko, výhra ve výši jeden milion korun a vydání vlastní kuchařky.

Finálová šestnácka

Finálová šestkácka se postupně vyprofiluje. Zde najdete informace o jednotlivých soutěžících.
Z castingů nejprve vzejde zhruba třicítka soutěžících, kteří se následně utkají o místa ve finálové TOP 16. Tři posty přitom budou od samého začátku obsazeny, protože každý z porotců má k dispozici zlatou kartu, kterou může soutěžícího poslat z castingu rovnou do hlavní soutěže.

Reality show MasterChef 2022

Oblíbená kulinářská reality show MasterChef Česko 2022 se vrací na televizní obrazovky TV Nova také v roce 2022. Diváci se mohou těšit na 16 talentovaných soutěžících, tři porotce, mnoho výzev i zajímavých receptů.

Články