Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česká herečka a moderátorka Martina Randová se narodila 30. prosince 1971 ve Stodu u Plzně.

Nejznámější filmy a seriály

S rodiči, kteří se rozvedli, když jí byly dva roky, žila nejprve v Tachově. Od svých čtyř let jsem dělala balet pod vedením primabaleríny Jeny Janovské. Její baletní kariéra ale skončila už v 9 letech po úrazu nohy. V 16 letech si ji v Plzni, kam jela na návštěvu za otcem, vyhlédli hledači talentů a zahrála si v Discopříběhu epizodní roličku, kterou ale nakonec vystřihli. To ji ale utvrdilo v tom, že touží být herečkou.

Má vystudované gymnázium, na konzervatoř ani DAMU ji nepřijali. V roce 1990 nastoupila jako elévka do Horáckého divadla v Jihlavě, kterému tehdy šéfoval otec jejího kamaráda - herce Martina Stránského Následovalo šest let v mosteckém divadle a další přímluva kamarádky, tentokrát Terezy Kostkové Petr Kostka ji angažoval do zájezdového představení Čokoládový hrdina. Na jednom zájezdovém představení hostovala i u Otakara Brouska mladšího Zároveň pracovala jako servírka a střídala levné podnájmy. Tři měsíce bydlela i s Petrem Rychlým a jeho ženou.

Nastoupila do obchodního oddělení Divadla Na Fidlovačce a postupně začala hrát menší roličky, až se propracovala k velkým rolím. Fidlovačka je její domovskou scénou už více než 15 let.

V roce 2019 dostala na TV Nova příležitost moderovat pořad O 10 let mladší

Do širšího povědomí diváků se dostala díky roli Heluš ( v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě kde se provdala za doktora Boba Švarce v podání Martina Zounara Později se zase rozvedli. Ve skutečnosti vdaná není. Žije v Praze s maminkou, o kterou se stará a s pejskem. Má o pět let starší sestru Janu.

Články