Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Český muzikálový herec Martin Schreiner byl finalistou soutěže SuperStar 2020 kterou vysílala TV Nova Podařilo se mu probojovat až do superfinále, ve kterém usiloval o celkové vítězství. Nakonec skončil na 3. místě.

Kariéra

Působí v Divadle Broadway, kde jej diváci mohou vidět v muzikálech Trhák, Muž se železnou maskou a Mýdlový princ. Dříve účinkoval v inscenaci Donaha! ve Východočeském divadle Pardubice.

V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host V rozhovoru s Evou Decastelo prozradil, proč nechce spolupracovat s Richardem Krajčem a Tomášem Klusem

Účast v SuperStar 2020

V divadelním kole v Karlových Varech Hanka soutěžila ve čtveřici s Andreou Loužeckou, Hanou Džurbanovou a Miroslavem Šimůnkem. Jejich čtveřice dostala za úkol se za den naučit píseň The Scientist od Coldplay. Martin postoupil společně s dalšími 25 soutěžícími do dalšího kola.

Další fází soutěže byly duety. Martin zpíval společně s Dianou Kovaľovou píseň Dusk Till Dawn (v originále Zayn Malik ft. Sia), výkon porotu přesvědčil a oba dva postoupili do semifinálového výběru, ve kterém se o účast ve finále utkalo 18 soutěžících.

Ze semifinálového výběru vybrala porota finálovou desítku. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Martin v semifinále soutěžil se skladbou Jealous od zpěváka známého pod uměleckým jménem Labrinth a podařilo se mu probojovat do finále.

Ve finále 24. května zazpíval píseň Tančíš sama od Petra Muka Jeho výkon diváky přesvědčil a počet textovek mu vynesl postup do finálové pětky O celkovém vítězi SuperStar 2020 se rozhodovalo 31. května 2020 na TV Nova.

Do finále si vybral písně My Heart Will Go On od Céline Dion a Žal se odkládá od Jiřího Korna Díky hlasům fanouškům se mu podařilo dostat mezi trojici nejlepších. Nakonec skončil na 3. místě.

Tvoje tvář má známý hlas 2020

Byl jedním z osmi soutěžících sedmé řady pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas kterou vysílala na podzim 2020 TV Nova Show ovládla herečka Jitka Čvančarová a Martin Schreiner skončil na šestém místě.

Články