Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Česká zpěvačka populární hudby Markéta Konvičková, která má přezdívky Konvička a Konva, se narodila 17. května 1994 v Třinci.

Nejznámější hity

Její motto zní: „Smích je hudbou života.“

Kariéra

Po maturitě na na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně se pustila do studia na na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské.

Do širšího povědomí diváků se dostala v roce 2009, když se probojovala do finále Česko Slovenské Superstar Během této soutěže zpívala například hity „Umbrella“ od zpěvačky Rihanny „There you´ll be“ z filmu Pearl Harbor nebo „I bruise easily“ od Natashy Bedingfield, kterou označila za jeden ze svých velkých hudebních vzorů. Ve finále se nakonec umístila na 9. místě.

V následujícím roce vyšlo její debutové album Na šňůře perel (na něm spolupracovala třeba s Michalem Davidem či Petrem Bende). Absolvovala koncertní program s kapelou No Talking a byla hostem Petra Bende a Band Ave na vánočním turné. V roce 2010 se též stala držitelkou Českého slavíka v kategorii Objev roku. Také byla Objevem roku hudebních cen televize Óčko.

Její druhé album Kafe, bar a nikotin vyšlo 1. září 2011. Poté se vydala na šňůru s kapelou No name V roce 2013 spatřilo světa světa její třetí sólové album Tablo. Čtvrté album, které dostalo název „Já“, pak následovalo na podzim roku 2017.

Ve stejném roce se zúčastnila třetí řady show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas jejíž finále se vysílalo 14. května 2017. Vítězkou se stala Tatiana Vilhelmová Markéta Konvičková obsadila třetí místo.

V září 2019 představila Projekt 6-6

Profily na sociálních sítích

Osobní život

V roce 2019 bojovala s vážnou nemocí, lékaři jí našli vzácný druh nádoru Nemoc jí zničila pleť a také úplně přišla o vlasy.

V únoru 2020 ji její přítel, pilot René požádal po šestiletém vztahu o ruku Učinil tak v jejím rodném Třinci a Markéta řekla ano. V dubnu pak oznámila, že spolu čekají dítě

Zpěvačka Markéta Konvičková a její snoubenec René Kuboš se stali rodiči v polovině září 2020 Jejich dcera přišla na svět dříve, než se předpokládalo. Rodiče pro ni vybrali jméno Amálie.

Extra Host

V roce 2020 byla hostem pořadu Extra Host V rozhovoru s Evou Decastelo promluvila například o svém těhotenství a blížícím se porodu

Články