Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Slovenský hudebník Marián Čekovský se narodil 12. dubna 1977 ve městě Humenné na východním Slovensku.

Marián Čekovský vystudoval hudebně-dramatický obor na košickém konzervatoři. Zaměřil se na hru na klavír.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Do širšího povědomí se dostal díky působení v kapele No Name. Dále byl členem skupin The Big H a Čekovský Band. Je nejenom zpěvák, ale také skladatel, komik a moderátor. Společně se slovenským hercem Peterem Marcinem moderoval pořad Mini Talent show na Slovenské televizi (STV). Dále účinkoval v talk show Chodili jsme spolu (STV), zábavném pořadu Inkognito (TV JOJ), hudebně-zábavné talk show Všetko čo mám rád (TV JOJ). Čas od času se objeví také ve slovenské verzi pořadu Partička.

Během své kariéry spolupracoval s celou řadou osobností slovenského showbyznysu. Jmenovitě to byli Rytmus Strapo Richard Müller Vašo Patejdl Dara Rolins Pavol Hammel, Robo Grigorov a mnoho dalších. Působil také jako hudební redaktor ve Slovenském rozhlase v Košicích.

Je držitelem několika ocenění. V roce 2004 dostal cenu hudební kritiky Aurel pro nejlepšího instrumentalistu roku.V roce 2009 dostal Divadelní cenu sezóny - DOSKY za nejlepší scénickou hudbu sezóny a v roce 2011 se stal vítězem ankety OTO v kategorii zpěvák roku. V roce 2012 se pak dostal mezi nominované.

Marián Čekovský patří mezi nejuznávanější slovenské hudebníky. Je ženatý a s manželkou a dětmi žije v Košicích.

SuperStar 2020

Marián Čekovský usedl v porotě SuperStar 2020 kterou vysílala TV Nova Šestá řada populární talentové show se na obrazovkách objevila začátkem roku 2020. Za porotcovský stůl spolu s ním usedli Pavol Habera Leoš Mareš Monika Bagárová a Patricie Pagáčová

Články