Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Americká zpěvačka, textařka, hudební producentka a herečka, narozená 27. 3. 1970 na Long Islandu v New Yorku (USA

Nejznámější písničky

Kariéra

Od čtyř let začala navštěvovat hodiny zpěvu. V roce 1987 dokončila střední školu Harborfields v New Yorku Poté se přestěhovala na Manhattan kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudebné kariéře.

V osmnácti letech šla se svou přítelkyní (zpěvačkou) Brendou K. Starr na party CBS Record, kam přinesla jednu ze svých demonstračních nahrávek. Tu dostal do rukou Tommy Mottola, president Columbia Records (později Sony Music Entertainment a její budoucí manžel), který s ní v roce 1988 podepsal první profesionální smlouvu.

Po fyzickém a emočním zhroucení v červenci 2001 byla hospitalizována na psychiatrickém oddělení v jedné new yorkské nemocnice. Tou dobou se připravovala na propagaci svého celovečerního snímku Glitter (i jeho soundtracku), ale vše musela zrušit. Po čtrnáctidenní hospitalizaci byla z lékařské péče propuštěna a uvedení filmu bylo odloženo na září téhož roku.

Roku 2002 podepsala smlouvu s Universal Music a v prosinci se vrátila zpět na hudební scénu s plnou parádou.

Je držitelkou pěti Cen Grammy mj. pro nejlepšího nového umělce (1991) a také za nejprodávanějším album roku 2005 (The Emancipation Of Mimi se celkově prodalo 12 milionů kusů a tímto číslem zastínila i Madonnu

Mezi hvězdy, se kterými spolupracovala patří například Eminem se kterým měla údajně i krátký románek. V roce 2013 natočila cover ke své vánoční písni All I Want For Christmas Is You Na této předělávce s ní zpívá i Justin Bieber

Osobní život

Narodila se operní zpěvačce irského původu Anne Patricii Hickey a leteckému inženýrovi afro-venezuelského původu Alfredovi Royovi Careymu. Má dva starší sourozence.

V červnu 1993 se vdala za Tommyho Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele svatého Tomáše. Po pětiletém manželství se rozvedli, pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

Roku 2008 se provdala podruhé a to za hudebního producenta, herce a rappera Nicka Cannona. V roce 2014 však požádala o rozvod, manžel jí byl údajně opakovaně nevěrný s několika ženami. Jejich rozvodová bitva byla drsná, majetek páru se totiž pohyboval na úrovni 515 milionů dolarů.

Články