Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Australská herečka a producentka Margot Robbie, rodným jménem Margot Elise Robbie, se narodila 2. července 1990 ve městě Dalby v Queenslandu v Austrálii.

Nejznámější filmy

Kariéra

Margot Elise Robbie vyrůstala na farmě v australském Queenslandu, kde ji a její tři sourozence vychovávala její matka, která pracovala jako fyzioterapeutka, s otcem se vídala minimálně. Studovala na dramatické škole a chodila na brigády – uklízela domy, dělala sendviče v Subway a pracovala v obchodě se surfy. V té době dostala také nabídku hrát v nízkorozpočtovém akčním filmu, který se natáčel poblíž. V 17 letech se přestěhovala do Melbourne a rozjela svou hereckou kariéru profesionálně. To se psal rok 2007.

Odrazovým můstkem se pro ni staly dva celovečerní filmy, ve kterých ztvárnila hlavní roli. Tím prvním byl akční snímek Vigilante a druhým thriller I.C.U. Oba režíroval (a zároveň k nim napsal scénář) Aash Aaron. V té době hrála také v různých reklamách a byla zapojená do několika australských televizních projektů, objevila se například v sérii pro děti nazvané The Elephant Princess, nebo v telenovele Neighbours. V té měla být původně jen hostující herečkou, nakonec ale dostala hlavní roli. Nekonečný seriál natáčela tři roky, v září 2010 bylo oznámeno, že Neighbours opouští. Na řadě bylo totiž stěhování do Los Angeles. Do Hollywoodu

Zkoušela se dostat do televizní série Charlieho andílci, místo toho dostala roli po boku Christiny Ricci v sérii Pan Am, seriál měl ale tak nízkou sledovanost, že byl i přes pozitivní hodnocení kritiky po první sérii zrušen.

Zlom v kariéře Margot Robbie měl teprve přijít. A přišel v roce 2012. Nejprve získala roli v britské filmové komedii Lásky čas a krátce na to bylo oznámeno, že bude hrát v americké životopisné černé komedii Vlk z Wall Street, kterou režíroval Martin Scorsese. V tomto filmu zazářila po boku hvězdného Leonarda DiCapria Byla dokonce nominována na nejlepšího hereckého nováčka roku.

Následovala celá plejáda dalších rolí. Zahrála si ve snímku Z for Zachary, který se natáčel na Novém Zélandu, hrála Jane Porter v Legendě o Tarzanovi či ve filmech Sázka na jistotu a Sebevražedný oddíl, kde ztvárnila Harley Quinn.

V roce 2014 se stala producentkou, když založila produkční společnost LuckyChap Entertainment (Instagram LuckyChap Entertainment a některé filmuy, ve kterých hraje též produkuje.V roce 2017 byla producentkou životopisného sportovního snímku Já, Tonya ve kterém se objevila jako drsná krasobruslařka Tonya Harding. Za svůj herecký výkon byla nominována na Oscara

Za roli Alžběty I. ve filmu Marie, královna skotská (2018) byla jako vedlejší herečka nominována na cenu BAFTA

Další velká role přišla v roce 2019, kdy ztvárnila ve snímku Quentina Tarantina s názvem Tenkrát v Hollywoodu herečku a modelku Sharon Tate, která byla ve svých 26 letech, když byla v osmém měsíci těhotenství, zavražděna kultem který se nazýval Mansonova rodina Ve filmu si znovu zahrála po boku Leonarda DiCapria Před kamerou se také potkala s Bradem Pittem V její herecké kariéře jde o další film, který byl natočen podle skutečné události.

Osobní život

V roce 2014 se během natáčení filmu Suite Française seznámila s britský asistentem režie Tomem Ackerleym a začala s ním chodit. O dva roky později, v prosinci 2016, se za něj v australském Byron Bay provdala.

Články