Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Český herec Marek Lambora se narodil 23. května 1995 v Ústí nad Labem.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Od útlého věku rád bavil své okolí a v polovině studia na osmiletém gymnáziu se rozhodl věnovat herectví a odešel na Pražskou konzervatoř, kde absolvoval hudebně dramatický obor. Od roku 2015 je v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde se Sabinou Rojkovou hrají hlavní role v Shakesperově dramatu Romeo a Julie. Hraje také ve hrách Pygmalion, Nepřítel lidu a Její pastorkyňa. Dále hostoval například v Národním divadle, kde hrál Jepici v inscenaci Ze života hmyzu.

Hrál v černém divadle Jiřího Srnce, se kterým hodně cestoval po světě. Hrál také v Divadle Minaret, Divadle Na Rejdišti či v Divadle Hybernia.

Televizní kariéru odstartoval epizodní rolí v seriálu Expozitura 2. Hrál v seriálech Doktorka Kellerová, Ohnivý kuře, Specialisté, Přístav a Černé vdovy.

Jeho filmovým debutem se stala komedie Ostravak Ostravski (2016), ve které ztvárnil roli mladého úředníka. Hraje v připravované pohádce Zdeňka Trošky Zakleté Pírko (2020). Objeví se také v první české fantasy pohádce Princezna zakletá v čase (2019).

Stal se vítězem 6. řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas, kterou vysílala TV Nova na podzim 2019. Lambora si výhru vysloužil dokonalým napodobením zpěváka Prince. Daroval ji Spolku Ichtyóza.

Od ledna 2020 účinkuje Lambora v seriálu Slunečná, který vysílá TV Prima.

Osobní život

Jeho partnerkou byla v minulosti o osm let starší herečka Šárka Vaculíková, neteř Lukáše Vaculíka, která je divákům známa především jako Adriana v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.

Později pak chodil s modelkou Andreou Bezděkovou, se kterou se rozešel na podzim 2021.

Profily na sociálních sítích

Články