Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Český herec Marek Adamczyk se narodil 21. prosince 1987 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Jeho dědeček Karel Kraus byl dramaturgem Divadla za branou a jeho otec učil na DAMU. Marek Adamczyk tak měl k divadlu blízko už od dětství. Odmalička působil v pražském Dětském divadelním studiu. Později se přihlásil na DAMU a byl přijat. Během studia hostoval mj. v Národním divadle, kde hrál menší roli v Cyranovi z Bergeracu.

DAMU absolvoval v roce 2012, poté strávil půl roku na stáži na londýnské Rose Bruford College of Speech and Drama. V dubnu 2012 podepsal smlouvu s Divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni Od sezóny 2017/2018 je členem souboru Divadla na Vinohradech.

Spolupracuje s televizí a filmem. Kromě několika menších rolí ztvárnil klíčovou postavu Václava Fialy v historickém snímku Lidice. Hrál také hlavní roli ve filmu o hledačích vltavínů Zloději zelených koní.

Na televizních obrazovkách se objevil v seriálu televize NovaSpecialisté Stal se také hvězdou komediálního seriálu České televize Dabing Street kde hraje studiového technika Davida.

Diváci jej mohli také vidět v seriálu Vyprávěj či pohádce Nejlepší přítel. V roce 2020 si zahrál hlavní roli v seriálu České televize Kukačky, který pojednává o záměně dětí. Premiéra seriálu byla naplánována na leden 2021. Zapojil se do taneční reality show StarDance 2023, ve které obsadil 6. místo.

Osobní život

Sympatický herec byl dlouho nezadaný, s přítelkyní, s níž se seznámil během natáčení seriálu Dabing Street mu to nevyšlo. Jeho přítelkyní se na konci roku 2018 stala hvězda snowboardcrossu Eva Samková, která v roce 2014 vybojovala zlato na zimních olympijských hrách v Soči. V září 2022 se tajně vzali.

Články