Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Mallory je český dokumentární snímek Heleny Třeštíkové (1949) z roku 2015 o naději, že každý má šanci změnit svůj život.

Premiéra: 23. 7. 2015
Režie a scénář: Helena Třeštíková

Obsah dokumentu Mallory

Po unikátních časosběrných dílech Marcela (2006), René (2008) a Katka (2009) natočila dokumentaristka Třeštíková nový film, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Miroslavu Neradovou (alias Mallory), která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života.

Život se s nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Následně na střední odborné škole absolvovala obor Sociální činnost a své profesní uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe: lidem na okraji společnosti.

Zajímavosti

Neradová získala přezdívku Mallory při svém dřívějším působení v motorkářské skupině. Zde se dokázala ubránit jednomu násilníkovi a někdo z ní ji přirovnal k Mallory z filmu Takoví normální zabijáci (1994).

Režisérka uvedla, že bylo natočeno přes čtyřicet hodin materiálu. Vybrány byly čtyři a z těch pak finálních sto minut.

Snímek získal Českého lva v kategorii Nejlepší dokumentární film, byl oceněn také na MFF v Karlových Varech v kategorii Nejlepší dokumentární film nad 60 minut.

Oficiální trailer

Články