Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Československá a česká herečka narozená 18. března 1967 v Praze

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vystudovala Pražskou konzervatoř obor hudebně-dramatický. Při škole hrála v Národním divadle (v hrách Vassa Železnovová a Rozbitý džbán) i Činoherním klubu (v hrách Ivanov, Obsluhoval jsem anglického krále, Žebrácká opera nebo Lesoduch). Po revoluci odjela na Kypr a když se po několika letech vrátila účinkovala ve hře režiséra Miroslava Krobota Sex noci svatojánské.

V současnosti opět spolupracuje s Činoherním klubem pravidelně vystupuje také v soukromém divadelním souboru Háta (účinkovala např. v představeních Prolhaná Ketty, Láska, sex a žárlivost, Klíče na neděli, Rozmarný duch, Světáci nebo Vztahy na úrovni).

Do povědomí českých televizních diváků se zapsala také svým účinkováním v pořadu České televize StarDance ...když hvězdy tančí (jako účinkující v roce 2006 s Jaroslavem Kunešem a jako porotkyně v roce 2007).

Od ledna 2008 je hlasem zvukové grafiky Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu

Osobní život

Je dcerou architekta Jana Bočana Český režisér Hynek Bočan není jejich příbuzný, jedná se o pouhou shodu jmen. S producentem a podnikatelem Viktorem Mrázem mají dceru Márinku.

Články