Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Americká zpěvačka Madonna, vlastním jménem Madonna Louise Veronica Ciccone se narodila 16. srpna 1958 v Michiganu. Pod přezdívkou Madonna vystupuje celý život.

Nejznámější písničky

Kariéra

Populární zpěvačka je označována za sexuální symbol 80. let. Jako nejúspěšnější umělkyní všech dob je zapsána v Guinessově knize rekordů z roku 2007.

Je také umělkyní s jedním z největších příjmů. Za své hudební výkony je oceněna několika cenami Grammy Na začátku ji proslavilo především album Like a Virgin, Like a Prayer, Erotica, Confessions on a Dance Floor nebo Hard Candy. Nepohybuje se ale jen na poli hudebním, ale i hereckém. Zahrála si třeba v muzikálu Evita, za roli Evity Perón získala Zlatý glóbus nebo Stíny a mlha od Woodyho Allena či Trosečníci, což režíroval její tehdejší manžel Guy Ritchie

Nejznámější filmy

Osobní život

Jejím manželem byl režisér Guy Ritchie Má s ním syna Rocca. V roce 2008 se rozvedli. Madonna pak adoptovala třináctiměsíčního chlapečka Davida Bandu, následně i holčičku Mercy James a dvojčata Stellu Ciccone a Esther Ciccone. S bývalým partnerem Carlosem Leonem má dceru Lourdes.

Profily na sociálních sítích

Články