Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Česká politička a knihovnice Lydie Franka Bartošová (rozená Lydie Franková) přišla na svět 9. ledna 1983 v Českých Budějovicích. Je manželkou předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše..

Kariéra

Pracovala jako učitelka v mateřské škole. Kariéru učitelky vyměnila za působení v univerzitní knihovně a studium informační vědy. Je knihovnicí v Ústřední knihovně ČVUT.

Rozjela také politickou kariéru. V roce 2012 se stala členkou České pirátské strany Je členkou Republikového výboru a také předsedkyní místního sdružení Piráti Praha 2.

Lydie Franka Bartošová je signatářkou memoranda Političky napříč spektrem.

V roce 2017 kandidovala ve volbách do Poslanecké sněmovny ČR. V roce 2018 se stala členkou zastupitelstva Prahy 2.

Osobní život

Z prvního manželství má dceru Amálku. Podruhé se provdala dne 17. listopadu 2015. Prstýnky si vyměnili Ivanem Bartošem taktéž členem Pirátů. Na konci května 2020 Bartoš redaktorům eXtra.cz potvrdil, že se svou manželkou očekávají narození jejich prvního společného potomka Jejich první společný potomek přišel na svět 4. srpna 2020 v noci a dostal jméno Bertram Bartoš

Lydie pochází z jižních Čech, kde také vystudovala. Konkrétně navštěvovala Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích, z kterého přestoupila na školu do Prachatic, kde studovala speciální pedagogiku se zaměřením na muzikoterapii. Dále se pak pustila do studia knihovnictví a informační vědu.

Články