Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Americký herec Luke Perry se narodil jako Coy Luther „Luke“ Perry III 11. října roku 1966 v Mansfieldu v Ohiu.

Předtím, než se uchytil u filmu, vystřídal mnoho zaměstnání. Díky roli Dylana v seriálu Beverly Hills 90210 se z něj stal televizní idol. V devadesátkách ho hltaly davy náctiletých dívek. Původně měl hrát Stevea, ale nakonec skončil jako Dylan a role mu byla přešita přímo na tělo. Zahrál si například i ve filmech Buffy, přemožitelka upírů nebo Pátý element. Ve filmu 8 sekund, který i spoluprodukoval, ztvárnil jezdce rodea. Objevil se i v seriálech Oz, Jeremiah, Windfall, John ze Cincinnati nebo Tělo jako důkaz.

Je rozvedený, s bývalou manželkou Rachel Sharp má dvě děti, syna a dceru. Luke je milovníkem zvířat. Kromě psů choval doma například i vietnamské prasátko.

Na konci února roku 2019 ho v jeho losangeleském domě v Sherman Oaks ranila mrtvice. Herec byl právě uprostřed natáčení seriálu Riverdale pro stanici Netflix. Zároveň bylo v ten samý den oznámeno, že se fenomenální seriál Beverly Hills 90210 vrátí na televizní obrazovky. Šestidílnou sérii, ve které si zahrají všichni hlavní představitelé z původního seriálu, kromě Shannen Doherty (Brendy), bude stanice FOX vysílat v létě roku 2019. Luke Perry už se v něm však bohužel neobjeví, dne 4. března 2019 podlehl následkům mrtvice.

Články