Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Český herec Lukáš Langmajer se narodil 25. srpna 1980 v Plzni.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Lukáš Langmajer se v divadelním prostředí pohybuje už od svých 13 let. Po dlouhou dobu bylo jeho domovskou scénou plzeňské divadlo, ze kterého přesídlil do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V rámci Letních shakespearovských slavností hrál v komedii Mnoho povyku pro nic a tragédii Richard III. Hrál také v Divadle Na Jezerce (Charleyova teta, Večer tříkrálový) či v Divadle Palace.

Před filmovou kamerou debutoval v roce 2005, když účinkoval ve filmu Skřítek, který natočil režisér Tomáš Vorel Do povědomí diváků se poprvé pořádně zapsal díky letní komedii Bobule (2008) Tomáše Bařiny, ve které společně s Kryštofem Hádkem ztvárnili ústřední dvojici sympatických podvodníčků. O rok později si Lukáš Langmajer zahrál v pokračování 2Bobule Hlavní roli ztvárnil i ve třetím díle 3Bobule (2020). Mezi druhým a třetím dílem stihl natočit velký počet filmů i seriálů.

Diváci si jej pamatují zejména z trilogie Zdeňka Trošky Babovřesky, ve které hrál faráře Petra Šoustala. Objevil se také v komedii Muži v naději. Zahrál si i v seriálech Okresní přebor, Vinaři a Na vodě. Od ledna 2020 se začal objevovat na televizních obrazovkách v seriálu TV Prima Slunečná.

V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host

Rodina a osobní život

Lukáš Langmajer je mladším bratrem českého herce Jiřího Langmajera

Jeho manželkou je Lucie Langmajerová, se kterou má syna Mikuláše a dceru Magdalenu Márii.

Články