Luděk Munzar

Luděk Munzar se narodil 20. března roku 1933 v Nové Včelnici v jižních Čechách, ale vyrůstal ve Smiřicích u Hradce Králové. V Hradci králové vystudoval Vyšší hospodářskou školu. Zajímala ho technika a chtěl se stát vojenským stíhačem. Nakonec dal ale přednost herectví. Vystudoval DAMU a letectví a automobilová vášeň se staly jeho životními koníčky. V roce 1957 se oženil s loutkoherečkou Naděždou Musílkovou, se kterou má dceru Johanu. Jeho druhou ženou se stala Jana Hlaváčová, se kterou má dceru Barboru Munzarovou.

V roce 1957 začal hrát v Národním divadle. Postupně se vypracoval a začal ztvárňovat složité charaktery. S dalšími herci utvářel podobu Národního divadla. Hrál např. Švandu ve Strakonickém dudákovi, Mercuria a Jindřicha V. v Shakespearových hrách atd. V roce 1989 v Národním divadle režíroval Goldmanova lva v zimě, kde si zároveň zahrál hlavní roli Jindřicha II.

V roce 1990 Luděk Munzar se svou ženou Janou opustili Národní divadlo, protože se jeho představy o poslání a směru Národního divadla lišily od představ nového vedení. Krátký čas podnikal v automobilových službách a i přesto, že neuspěl, do divadla se již nevrátil.

Fotografie

Zobrazit všechny fotky

20. 3. 2018

27. 4. 2013

Oblíbená videa z OneTV.cz
Další videa