Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Česká herečka a zpěvačka Lucie Plekancová Vondráčková se narodila 8. března 1980 v Praze.

Nejznámější filmy

Nejznámější písničky

Kariéra

Poprvé se před kamerou objevila ve svých devíti letech, kdy hrála v seriálu Ludvíka Ráži Území bílých králů, později v seriálu Václava Vorlíčka Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. V roce 1992 se stala moderátorkou pořadu pro děti a mládež Marmeláda a o rok později vydala své první stejnojmenné album Marmeláda. Její významnou muzikálovou rolí pro byla Hanka ve Starcích na chmelu (Divadlo Milénium), v Divadle Rokoko ztvárnila během osmi let např.: Shakespearovu Julii, Aňu ve Višňovém sadu, Johanku z Arku ve Skřivánkovi, Mary Warrenovou v Čarodějkách ze Salemu, Alici ve hře Na dotek a další. V divadelním spolku Kašpar si zahrála trojroli Anny, královny Markéty a písaře v Richardu III. V muzikálu Excalibur ztělesnila Morganu. Věnuje se dabingu a točí české i zahraniční filmy. V letech 2009, 2010 a 2012 zvítězila v divácké anketě TýTý v kategorii zpěvačka.

Osobní život

Pochází z muzikantské rodiny, její otec Jiří Vondráček je známý herec, zpěvák, baskytarista a klavírista, matka Hana Sorrosová je textařka a překladatelka, teta Helena Vondráčková patří již mnoho desítek let do nejužší špičky české pop music. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a úspěšně zakončila i studium kulturologie na Filozofické fakultě UK diplomovou prací „Tradice české pohádky v československé kinematografii“ (Mgr., 2005). Titul doktor filozofie získala obhajobou práce „Pohádky v československé kinematografii“ (PhDr., 2006). Dne 17. června 2011 se v kapli svaté Kláry nad vinicí v Troji v areálu Botanické zahrady vdala za hokejistu Tomáše Plekance a rozšířila své příjmení dle příjmení manžela na Lucie Plekancová Vondráčková. 4. prosince 2011 se novomanželům v kanadském Montrealu narodil syn Matyáš. V červnu roku 2015 pak následoval syn Adam. Ještě před Adamem ale čekala dceru Elišku, kterou potratila v šestém měsíci těhotenství. S mrtvým miminkem se celou noc loučila

V srpnu 2018 manželé oznámili rozchod kvůli neshodám. Začali se dohadovat nejen o majetek, ale i o místo, kde budou jejich synové vyrůstat. Nakonec skončili oba (respektive všichni čtyři) v Česku.

Poté okolo ní "začal skákat" parkourista Tomáš Zonyga Jednalo se ale spíše o kamarádství, jak oba svorně tvrdili. Žhavější je to zřejmě s hokejovým brankářem, toho času bez angažmá, Markem Peksou se kterým se seznámila při natáčení svého nového klipu k písničce Stanice svět.

Články