Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Česká tenistka Lucie Šafářová se narodila 4. února 1987 v Brně. Jejím manželem je hokejista Tomáš Plekanec, se kterým má dceru Leontýnku.

Kariéra

Levoruká tenistka je bronzovou olympijskou medailistkou. Cenný kov získala na olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016 v ženské čtyřhře. Je pětinásobnou deblovou vítězkou grandslamu, jejím největším sportovním úspěchem je finále French Open v roce 2015, ve kterém podlehla světové jedničce Sereně Williams.

V letech 2011, 2012 a 2014 byla členkou vítězného fedcupového týmu.

V žebříčku WTA se ve dvouhře vyšplhala nejlépe na 5. místo (září 2015), ve čtyřhře pak dokonce na 1. místo (srpen 2017).

Tenis začala hrát už ve třech letech pod vedením svého otce. Do světa ženského tenisu nahlédla poprvé ve 14 letech, když prohrála v 1. kole na turnaji Mezinárodní tenisové organizace konaném v Plzni.

Osobní život

V letech 2002 až 2011 byla partnerkou českého tenisty Tomáše Berdycha. Reprezentovala s ním tak Českou republiku na Hopmanově poháru.

V roce 2013 se stal jejím přítelem americký tenista Troy Hahn. V roce 2016 měla vztah s tenistou Jakubem Lustykem.

V roce 2018 se dala dohromady s českým hokejovou jedničkou Tomášem Plekancem, který se rozešel se svou manželkou a matkou svých dvou synů Lucií Vondráčkovou. Plekanec později uvedl, že za rozpadem manželství nestojí jeho nová přítelkyně Šafářová, ale dlouhodobé neshody. S tenistkou se začal scházet až po rozchodu.

Dne 19. prosince 2019 se Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec stali rodiči. Bývalá tenisová hvězda Lucie Šafářová přivedla na svět v brněnské porodnici holčičku, které se svým přítelem Tomášem Plekancem dali jméno Leontýnka. Své ano si řekli rok a necelých devět měsíců od zásnub.

V kvěntu 2022 přivedla bývalá tenistka Lucie Šafářová na svět syna, kterému s manželem vybrali jméno Oliver.

Články