Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Ľubomír Focko je partner herečky Jiřiny Bohdalové (1931) a slovenský podnikatel žijící v Praze. Narodil se 10. června 1954.

Kariéra

V Praze na Starém Městě provozuje advokátní kancelář, figuruje v několika dalších společnostech jako jednatel nebo společník, například v realitce ADD CZ. Je spolumajitelem firmy Amona Group, která se mimo jiné zabývá demolicemi a přípravami stavenišť, nebo společnosti Transtech CZ nabízející služby v oblasti telematiky. Sedí i v představenstvu Pražské teplárenské a ICS Identifikační systémy.

Osobní život

Stal veřejně známým především tím, že často doprovází na nejrůznější společenské akce (Karlovarský filmový festival, předávání cen TýTý apod.) Jiřinu Bohdalovou.

Znají od roku 1994. Poprvé se měli potkat na třicátých narozenínách producenta Jiřího Pomeje (†2019). Tehdy se ji ale ještě bál oslovit. To až když se uviděli na soustředění fotbalové Amfory v Dubaji, uchopil příležitost za pačesy a jal se herečku učit jezdit na vodním skútru.

Intimní vzájemný vztah potvrdil v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová, která vyšla roku 2021. Na jeho přiznání upozornil slovenský deník Plus 7 dní.

Svatbu neplánují.

Články