Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Americká zpěvačka Lizzo, vlastním jménem Melissa Vivianne Jefferson, se narodila 27. dubna 1988 v Detroitu v americkém státě Michigan.

Nejznámější písně

Melissa Vivianne Jefferson, známá jako zpěvačka Lizzo, se z rodného Detroitu přestěhovala v deseti letech do texaského Houstonu. Už jako náctiletá začala rapovat a ve 14 letech se stala členkou kapely Cornrow Clique. Právě v té době vznikla přezdívka Lizzo, která se uchytila. Lizzo studovala hru na flétnu na University of Houston.

Když jí bylo 21 let, zemřel jí otec. Poté žila rok v autě a snažila se ze všech sil prosadit v hudebním průmyslu. V roce 2011 se přestěhovala do Minneapolis v Minnesotě.

Grammy 2020 - tři výhry z osmi nominací

Výrazný úspěch slavila v roce 2019 díky svému třetímu studiovému albu Cuz I Love You, se kterým se dostala na nejvyšší příčky žebříčku Billboard 200. Rapperka a textařka Lizzo o sobě dala vědět díky nominacím na americké hudební ceny Grammy 2020 Získala celkem 8 nominací, což je nejvíce ze všech popových hudebníků. Na nahrávku i píseň roku byl nominován její hit Truth Hurts, Lizzo se mohla stát nejlepším objevem roku. Nakonec si odnesla cenu Grammy za nejlepší sólový popový výkon za Truth Hurts. Dále získala Grammy za nejlepší současné urban album za Cuz I Love You a nejlepší tradiční r'n'b výkon za písničku Jerome.

Profily na sociálních sítích

Články