Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Liv Tyler je americká herečka. Narodila se 1. července 1977 v New Yorku (USA

Nejznámější filmy a seriály

  • Armageddon (Grace Stamper)
  • - "Pán prstenů:":https://www.extra.cz/tema/pan-prstenu "Společenstvo Prstenu":https://www.csfd.cz/film/4711-pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu/prehled/ ("Arwen Undómiel":https://www.extra.cz/tema/arwen)
  • - "Pán prstenů:":https://www.extra.cz/tema/pan-prstenu "Dvě věže":https://www.csfd.cz/film/4713-pan-prstenu-dve-veze/prehled/ ("Arwen Undómiel":https://www.extra.cz/tema/arwen)
  • - "Pán prstenů:":https://www.extra.cz/tema/pan-prstenu "Návrat krále":https://www.csfd.cz/film/4712-pan-prstenu-navrat-krale/prehled/ ("Arwen Undómiel":https://www.extra.cz/tema/arwen)
  • Neuvěřitelný Hulk (Betty Ross)
  • Ad Astra (Eve McBride)

Kariéra

Ve čtrnácti letech se přestěhovala s matkou do New Yorku kde začala (za pomoci Pavlíny Pořízkové modelingovou kariéru. Na předváděcích molech ovšem vydržela pouhý rok, než si uvědomila, že pózování pro fotografy není jejím životním cílem. Proto se rozhodla pro dráhu herečky.

Poprvé se na televizní obrazovce objevila ve videoklipu Aerosmith s názvem Crazy (1994). Začala se věnovat také dabingu - namluvila mj. postavičku Asteria v kresleném televizním seriálu Herkules. Stala se tváří značky Givenchy a získala i vlastní parfém Very Irresistible (Velmi neodolatelná).

Svůj filmový debut uskutečnila v thrilleru Němý svědek (1997).

Osobní život

Narodila se bývalé modelce Bebe Buell a frontmanovi kapely Aerosmith Stevenu Tylerovi který byl však v té době závislý na drogách, a proto nejevil o výchovu dcery valný zájem. Bebe mu tedy o jeho otcovství neřekla a Liv vychovávala společně se svým přítelem Toddem Rundgrenem

Biologického tatínka potkala až v deseti letech, o dva roky později si nechala změnit příjmení na Tyler.

Jejím prvním partnerem byl Joaquin Phoenix s nímž žila v letech 1995 až 1998.

V roce 2001 se na Barbadosu vdala za svého přítele Roystona Langdona, hlavního zpěváka rockové skupiny Spacehog. Ačkoliv se roku 2008 rozvedli, mají spolu syna Mila Williama.

Od roku 2014 žije s Davidem Gardnerem, kterému porodila syna Sailora Gena a dceru Lulu Rose.

Články