Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Americká herečka Lisa Kudrow se narodila 30. července 1963 v Encinu v Los Angeles v americké Kalifornii. Nejvíce se proslavila rolí Phoebe v seriálu Přátelé

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Lisa se o herectví začala zajímat už na základní škole, později však začala ve volném čase hrát tenis a po dokončení střední škole se vrhla na studium biologie na Vassar College v New Yorku. Po dokončení této školy se plánovala kariéru v lékařském výzkumu. Její otec Lee Kudrow byl lékař.

Jenomže nakonec bylo všechno úplně jinak. Lisa dostala příležitost zahrát si v Saturday Night Live a herectví ji uchvátilo. Postupně sbírala herecké zkušenosti. Než přišla její životní role v seriálu Přátelé, kterou získala v roce 1993, ztvárnila několik menších rolí v různých televizních projektech. Například hrála v seriálech Na zdraví (Cheers), Life Goes On či Bob. Za ztvárnění role Phoebe získala cenu Emmy. Byla také nominována na Zlatý glóbus Hrála také servírku Ursulu v seriálu Jsem do tebe blázen. Ursula a Phoebe jsou dvojčata.

V 90. letech propůjčila svůj hlas bohyně Afroditě v seriálu Hercules Její hlas zazněl také v kultovních díle Simpsonovi

Kromě televizních projektů se Lisa objevila v mnoha filmech. Například si zahrála v komediích Šťastná čísla Mimi šéf a Šprtky to chtěj taky

Osobní život

Dne 27. května 1995 se jejím manželem stal reklamní ředitel Michel Stern. V květnu 1998 se Lise narodil syn, kterému dali jméno Julian Murray.

Články