Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Americký rapper Montero Lamar Hill - známý jako Lil Nas X - se narodil 9. dubna 1999 v Lithia Springs v americkém státě Georgia.

Nejznámější písničky

Jeho country rappový song Old Town Road, který byl jeho singlem, se stal hitem na aplikaci TikTok A nejen tam. Píseň Old Town Road, kterou nazpíval s Billy Ray Cyrusem, opanovala Billboard Hot 100. Na čele tohoto prestižního žebříčku se držela po dlouhých devatenáct týdnů. Skladba, ve které se mísí country s rappem, se stala nejúspěšnější písní v historii hitparády, která se datuje od roku 1941. Hit Old Town Road se umisťoval na prvním místě také v německém, francouzském, norském či britském žebříčku. Na pomyslené stupně vítězů se dostal v tuzemském žebříčku, kde se vyšplhal na třetí pozici. Za úspěchem v hitparádách vděčí v nemalé míře TikToku. Song vyšel 3. prosince 2018, do té doby byl Lil Nax X naprosto neznámý rapper.

Lil Nas X vydal své debutové EP nazvané "7" v červnu 2019. Úspěch slavil i jeho druhý singl Panini.

Lil Nax X byl nominován na šest cen Grammy za rok 2019. Želízko měl v ohni například v kategoriích nahrávka roku, album roku a objev roku. Nakonec dne 26. ledna 2020 získal Grammy za nejlepší videoklip a za nejlepší popový výkon dua nebo skupiny. Uspěl díky písni Old Town Road kterou spolu s ním nazpíval Billy Ray Cyrus.

Osobní život

Lil Nas X učinil na konci června 2019 coming-out. O své orientaci dal světu vědět prostřednictvím sociálních sítí.

Profily na sociálních sítích

Články