Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Lev je páté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ ve stejnojmenném souhvězdí. V tradiční astrologii je vnímáno jako pozitivní, jedno ze čtyř pevných, extrovertní a ohnivé ovládané Sluncem.

V západní astrologii je Slunce v jeho konstelaci zhruba od 22. července do 23. srpna, v té sideralistické zhruba od 14. srpna do 7. září.

Charakteristika

Lidé v něm narození potřebují zářit a být středem pozornosti. V žádném jiném znamení se nenarodilo tolik králů, generálů, vůdců a umělců. Lvi chtějí být vítězi, proto to ve většině případů dotáhnou opravdu daleko. Budují si image přitažlivých a úspěšných lidí vyzařujících sebejistotu. Milují život, lesk, slávu, obdiv a potlesk davu, přičemž na všechny uvedené jsou doslova závislí. Bojí se neoblíbenosti a průměrnosti, proto se vyhýbají prohrám, ponížením a životním krizím.

Rádi pomáhají druhým, naopak se neradi přizpůsobují, nenávidí omezování a nechtějí se zabývat nudnými činnostmi, které se vždy snaží přenést na jiné. Dlouhodobě nesnášejí podřízené postavení. Potřebují hrát ústřední roli a pokud se jim nepodaří získat odpovídající společenské postavení, pak to obvykle odnáší jejich rodiny, v nichž na sebe strhávají pozornost emocemi nabitými scénami.

Barvy: žlutá, oranžová, hnědá, zlatá.
Povaha: mužská.
Kameny: zlato, jantar, tygří oko, rubín, diamant, citrín, horský křišťál, topas.
Opačné znamení: Vodnář.
Číslo: 1.

Vhodná povolání

Politik, herec, filmový producent, podnikatel v zábavním průmyslu, umělecký agent, taneční mistr, kapelník, profesionální sportovec, manažer sportovního klubu, reklamní agent, obchodník se zlatem, drahými kovy a obecně luxusním zbožím, chirurg, kardiolog, publicista, mluvčí, učitel, ředitel vzdělávacích zařízení, burzovní makléř, investiční specialista, hazardní hráč, bytový architekt, manažer, voják.

Volný čas, hobby, sport: flirtování, veselohry, tenis, automobilové závody, golf, herectví, pestrobarevné malování a design, ruleta, soul, samba, flamengo, disko, expresionističtí malíři.

Literatura: sportovní časopisy, manažerská, Playboy, dobrodružné romány, příběhy moci a peněz, bestsellery, Aldous Huxley (†1963), George Bernard Shaw (†1950), lehce filozofické spisy.

Jak si Lva získat

  • Pokud od něj něco potřebujete, začněte komplimentem. Chvalte, chvalte, chvalte a nikdy ho nekritizujte.
  • Věnujte mu pozornost a dávejte najevo jeho jedinečnost.
  • Buďte zábavní, je rád s lidmi, kteří se umí bavit.
  • Nepřipomínejte mu neúspěchy, buďte loajální, podřiďte se jeho vůli.

Celebrity v tomto znamení narozené

Madonna (1958)
Sandra Bullock (1964)
Whitney Houston (†2012)
Ben Affleck (1972)
J. K. Rowling (1965)
Roger Federer (1981)
Arnold Schwarzenegger (1947)
Vojtěch Dyk (1985)
Ewa Farna (1993)
Věra Galatíková (†2007)
Vlastimil Harapes (1946)
Miloš Kopecký (†1996)
Josef Laufer (1939)
Oldřich Nový (†1983)
Eva Pilarová (†2020)
Bolek Polívka (1949)
Alena Vránová (1932)

Články