Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Česká modelka a moderátorka Lenka Limberská (rozená Olbertová) se narodila 27. února 1984 v Bruntále. V létě 2019 se stala manželkou fotbalisty Davida Limberského.

Kariéra

Lenka odmalička závodně tancovala a několikrát se dokonce stala mistryní republiky. Několikrát se také zúčastnila mistrovství světa v Show dance.

V 15 letech se zúčastnila soutěže krásy a i na tomto poli zaznamenala řadu úspěchů. Dařilo se jí na Miss Poupě, kde slavila úspěch už v roce 1999 později pak na Miss Léto, Miss Eurosport nebo Miss Bikiny Talent International v Číně.

Po maturitě na osmiletém gymnáziu v Bruntále vystudovala magisterský program na Masarykově univerzitě v Brně. Má zkušenosti s organizováním módních přehlídek a s moderováním.

Osobní život

Jejím prvním manželem byl podnikatel Šimon Leitner. Jejich manželství se po dvou letech rozpadlo.

Ve společnosti fotbalového obránce a záložníka Davida Limberského se poprvé ukázala v roce 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. V říjnu 2018 požádal Limberský Lenku o ruku a své ano si řekli na konci května 2019. Zhruba půl roku na to, přišel Limberský s informací, že jeho manželka těhotná. Pro Lenku se jedná o první těhotenství, David má už dvě děti z předchozího vztahu s bývalou přítelkyní Míšou.

Minutu po půlnoci 30. června 2020 přivedla na svět dceru, které s manželem dali jméno Lilien.

Lenka Limberská na sociálniích sítích

Články