Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Americká zpěvačka, skladatelka a producentka Lady Gaga je italského původu se narodila 28. 3. 1986 v New Yorku. Její rodné jméno je Stefani Joanne Angelina Germanotta, umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby skupiny QueenRadio Ga Ga

Nejznámější písničky

Kariéra

Už od čtyř let se učila hrát na klavír a v jedenácti letech složila svou první klavírní baladu. Ve stejném roce nastoupila na soukromou římskokatolickou školu v klášteře Nejsvětějšího Srdce. Než oslavila čtrnácté narozeniny, začala vystupovat v New Yorku v klubu Open Mike Nights. V sedmnácti letech nastoupila na newjorskou školu umění, kde studovala hudbu a skladatelství. Studia zanechala, aby se mohla naplno věnovat pěvecké kariéře.

Zbožňuje módu, což je znát na jejích vystoupeních. Tuto zálibu prý zdědila po své matce. Ráda provokuje. Pro své koncerty a vystoupení v médiích pečlivě promýšlí svou image. Má vlastní produkční tým House of Gaga, který jí zajišťuje veškeré módní výstřelky podle jejích přání. Připomeňme třeba její šaty z masa, které napodoboval třeba i Leoš Mareš. Vizuálně je přirovnávaná k Amy Winehouse a Christině Aguileře, inspirací se hlásí ke Grace Jonesové. Na svém těle má celou řadu symbolických tetování, které se odkazují k jejímu osobnímu životu i hudební kariéře.

Její hudební styl ovlivnili David Bowie Debbie Harry Freddie Mercury Madonna Michael Jackson a popoví zpěváci 80. a 90. let. Stejně jako Madonna se Lady Gaga snaží o revoluci v popu. Je držitelkou mnoha cen Grammy a MTV. Za píseň Shallow pro film Zrodila se hvězda získala v roce 2019 Oscara

Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, na žebříčků celebrit se umístila na 4. místě. Forbes ji také označil v roce 2011 za nejmocnější ženu planety. Ke konci roku 2011 činil celosvětový odhad jejích prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů. V roce 2018 si zahrála ve snímku Zrodila se hvězda který jí přinesl velký úspěch. A nejspíš i lásku.

Osobní život

V říjnu roku 2018 se zasnoubila s agentem hollywoodských hvězd Christianem Carinem, se kterým se ale v únoru roku 2019 rozešla. Předtím chodila s hercem Taylorem Kinneym.

Spekulovalo se, že jejím novým partnerem je herec Bradley Cooper se kterým prožila lásku už na filmovém plátně ve filmu Zrodila se hvězda

Těmto spekulacím ale utnula zpěvačka tipec, když se počátkem února 2020 objevila ruku v ruce a v objetí s boháčem Michaelem Polanskym Polansky je generálním ředitelem společnosti Parker Group zastřešující charitativní iniciativy a řídí také institut imunoterapie rakoviny.

Profily na sociálních sítích

Články