Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Česká herečka Kristýna Ryška dříve Podzimková (rozená Maléřová) se narodila 1. května 1985 ve Valašském Meziříčí.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Kristýna Podzimková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Ihned po dokončení školy nastoupila do stálého angažmá Těšínského divadla v Českém Těšíně. Po dvou letech získala Cenu ředitele Těšínského divadla pro mladé a talentované umělce. Objevila se v inscenacích Světáci, Revizor, Maryša či Nejkrásnější válka. V angažmá v Těšínském divadla byla v letech 2004 až 2009.

První zkušenosti před kamerou získala v Jakubiskově filmu, kde ztvárnila menší roli. Více prostoru dostala v komedii německého režiséra Veita Helmera Absurdistán¨, která se natáčela v Azerbajdžánu. S tímto snímkem soutěžila o hlavní cenu na 27. ročníku festivalu nezávislých filmů Sundance.

Do širšího diváckého povědomí se dostala díky televizním seriálům. Je známá především jako představitelka They v nekonečném seriálu TV Nova Ulice. Hrála také v seriálech Četníci z Luhačovic, Krejzovi, Doktoři z Počátků, Vyšehrad či Ohnivý kuře. V roce 2019 se objevila v seriálu z produkce HBO Europe Bez vědomí.

Osobní život

Svého manžela, kterým je scenárista Matěj Podzimek, potkala na vánočním večírku seriálu Ulice v roce 2008. V roce 2018 se společně sešli při natáčení filmu Metanol. Jejich manželství však skončilo rozvodem. Matěj si našel novou partnerku, tou se stala herečka Eva Josefíková, se kterou má dítě. Kristýna si našla také novou lásku a znovu se vdala. Vzala si ekonoma a šéfa folklorního souboru Jana Ryšku, se kterým má syna.

Články