Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Česká herečka Kristýna Podzimková, známá také jako Kristýna Podzimková-Maléřová, se narodila 1. května 1985 ve Valašském Meziříčí.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Kristýna Podzimková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Ihned po dokončení školy nastoupila do stálého angažmá Těšínského divadla v Českém Těšíně. Po dvou letech získala Cenu ředitele Těšínského divadla pro mladé a talentované umělce. Objevila se v inscenacích Světáci, Revizor, Maryša či Nejkrásnější válka. V angažmá v Těšínském divadla byla v letech 2004 až 2009.

První zkušenosti před kamerou získala v Jakubiskově filmu, kde ztvárnila menší roli. Více prostoru dostala v komedii německého režiséra Veita Helmera Absurdistán která se natáčela v Azerbajdžánu. S tímto snímkem soutěžila o hlavní cenu na 27. ročníku festivalu nezávislých filmů Sundance.

Do širšího diváckého povědomí se dostala díky televizním seriálům. Je známá především jako představitelka They v nekonečném seriálu TV Nova Ulice Hrála také v seriálech Četníci z Luhačovic, Krejzovi, Doktoři z Počátků, Vyšehrad či Ohnivý kuře. V roce 2019 se objevila v seriálu z produkce HBO Europe Bez vědomí

Osobní život

Svého manžela, kterým je scenárista Matěj Podzimek, potkala na vánočním večírku seriálu Ulice v roce 2008. V roce 2018 se společně sešli při natáčení filmu Metanol.

Články