Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Americká herečka Kristen Stewart, celým jménem Kristen Jaymes Stewart, se narodila 9. dubna 1990 v Los Angeles. Patří mezi nejslavnější světové herečky.

Nejznámější filmy

Její otec, John Stewart, je divadelní ředitel a televizní producent, její matka také pracuje u filmu. Do sedmé třídy chodila Kristen Stewart do školy, poté studovala dálkově.

Kariéra

Svou kariéru začala v osmi letech, kdy její talent zaznamenal jeden agent při vánočním vystoupení. Její první role byla nemluvná role v televizi na Disney Channel. Pak se objevila ve filmu The Safety of Objects, kde ztvárnila uličnickou dceru svobodné matky. Dále hrála hlavní roli v hollywoodském filmu Úkryt. Film měl pozitivní ohlasy a i herecký výkon Kristen Stewart byl označen za dobrý.

Po úspěchu ve filmu Úkryt (Panic Room) dostala další roli v thrilleru Cold Creek Manor. První hvězdnou roli měla v dětském akčním komediálním filmu Catch That Kid s Maxem Thieriotem a Corbinem Bleu. Objevila se v řadě dalších filmů, například ve Zathura, Fierce People, The Messengers, Na území žen, Útěk do divočiny, Jumper nebo What Just Happened.

V roce 2008 získala roli ve filmu Stmívání, kde ztvárnila sedmnáctiletou Bellu Swan, která se zamiluje do upíra. Sága Stmívání pokračovala dalšími filmy: Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk, které jí přinesly obrovskou popularitu. V roce 2009 také dostala roli Joan Jett v autobiografickém snímku o skupině The Runaways. Její další významnou rolí je Sněhurka a lovec, kde ztvárnila hlavní roli.

Osobní život

Během natáčení Twilight ságy se zamilovala do hereckého kolegy Roberta Pattinsona se kterým tvořili pár. V roce 2012 jej podvedla se ženatým režisérem Rupertem Sandersem, což Pattinsonovi zlomilo srdce. I přes bolest jí ale dokázal odpustit a na nějaký čas se k sobě vrátili. Nakonec se ale v létě roku 2013 definitivně rozešli.

V roce 2016 začala randit s novozélandskou modelkou Stellou Maxwell, která pracuje pro Victoria's Secret a je tváří Max Factor. Rozešly se na podzim 2018, poté byla ve vztahu se stylistkou Sarou Dinkin. V květnu 2019 se vrátila ke Stelle Maxwell. V červenci 2019 se však znovu rozešly.

Má staršího bratra Camerona a dva adoptované bratry Taylora a Dana. Jejím největším koníčkem je surfování.

Články