Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český youtuber Karel Kovář, známý jako Kovy, se narodil 11. září 1996 v Pardubicích.

Profily na sociálních sítích

StarDance 2019

Populární youtuber byl jedním ze soutěžících pořadu České televize StarDance 2019. Jeho taneční partnerkou a lektorkou byla devatenáctiletá rodačka z Benešova Veronika Lišková, která byla v této soutěži nováčkem. Kovy s Veronikou Liškovou vypadli v devátém kole soutěže a celkově obsadili 4. místo.´

Kariéra

Karel Kovář se proslavil jako youtuber. Kanál Gameballcz založil s kamarádem Tomášem 16. června 2012. Jednalo se o klasický let´s play kanál, na který umisťovali videozáznam hraní hry Minecraft Tomáš se po čase od tohoto kanálu odpojil a Kovy pokračoval v umisťování videí sám. Natáčel let´s play i z dalších her, jako například Settlers, SimCity, Stronghold 2, Stronghold Crusader, Hitman, Mafia II nebo The Sims 4.

Karel Kovář si na YouTube založil osobní účet s názvem Kovy dne 5. ledna 2014. Měl v úmyslu natáčet vlogy, tématická videa a sketche. Tento kanál se postupem času stal jeho hlavním.

Ve svých videích probírá také společenská témata a nebojí se opřít do vrcholných českých politiků. Na paškál si vzal i premiéra Babiše a prezidenta Zemana Věnoval se kauze dluhopisů Andreje Babiše kritizoval také předpotopní názor Miloše Zemana který se nechal slyšet, že studenti jsou snadno ovlivnitelná skupina, která lehce podléhá ideologiím. Kovy se zabývá odvrácenou stranou sociálních sítí, ale také nebankovními půjčkami. Snaží se propojit informace a zábavu a vzbudit emoce. Svými videi se snaží bořit předsudky ve společnosti.

V roce 2016 jej časopis Forbes zařadil na 17. místo v žebříčku nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. V roce 2017 se umístil na 20. místě v žebříčku „30 pod 30“, což je žebříček časopisu Forbes, ve kterém najdete 30 nejtalentovanějších Čechů do 30 let.

V letech 2016 a 2017 si při předávání Czech Blog Awards odnesl ocenění v kategorii Video Bloger roku.

1. 12. 2018 byl Kovy při příležitosti Czech Social Awards 2018 vyhlášen hvězdou českého internetu. Zvítězil v kategorii Social Impact & Change a Fair Play. V roce 2018 se umístily mezi 10 nejsledovanějšími videi YouTube Rewind hned dva jeho kousky. Na šestém místě skončilo jeho video „Druhé kolo“ a na desátém místě pak video „Coming Out“.

K tomu, že je gay se přihlásil ve své knize Ovšem, která vyšla na podzim 2017.

Kovy vydává také hudební videa, která je možné zhlédnout na YouTube. K poslechu jsou také na Spotify nebo Apple Music. Jeho nejsledovanějším videem je parodie na píseň „Despacito“. Toto video mělo v dubnu 2019 přes 10,5 milionu zhlédnutí.

Kovy moderuje interaktivní talk show na Televizi Seznam.

V roce 2019 začal spolupracovat se společností Člověk v tísni, se kterou vytvořil pětidílnou sérii Kovyho mediální ring. V tomto seriálu se Kovy věnuje mediální gramotnosti. Ve stejném roce ho pirátský poslanec Tomáš Martínek nominoval na státní vyznamenání, konkrétně na medaili Za zásluhy nižšího řádu v oblasti vzdělávání.

Czech Social Awards 2019

Kovy slavil úspěch také na sedmém udílení ocenění osobnostem, které inspirují (a baví) Českou republiku na sociálních sítích. Dne 28. listopadu 2019 získal na Czech Social Awards 2019 ocenění v kategorii Fair Play. Tuto cenu vyhrál už po čtvrté v řadě. Cena je udělována za férovost a transparentnost.

Články