Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Kordula Stropnická se narodila 21. září 2005. Je dcerou české herečky Veroniky Stropnické (rozené Žilkové) a českého herce a politika Martina Stropnického. Její rodiče se vzali v roce 2008.

Rodina

Dne 14. května 2007 se jí narodil bratříček Melichar Stropnický, který však přišel na svět s vrozenou brániční kýlou. Dítě dostalo implantát, díky kterému se mu měly začít rozvíjet plíce, k tomu však bohužel nedošlo. Melichar po 198 dnech života zemřel.

Kordula Stropnická má nevlastní sestru modelku Agátu Prachařovou (rozenou Hanychovou), dále pak nevlastní bratry Vincenta Navrátila a Cyrila Navrátila. Její matka Veronika Stropnická také v pěstounské péči vychovala osvojené děti Jana a Markétu Herclíkovi.

Ze strany otce Martina Stropnického má další tři nevlastní sourozence – bratra Matěje Stropnického a sestry Annu Stropnickou a Františku Stropnickou.

Její otec Martin Stropnický se stal v roce 2018 velvyslancem v ČR v Izraeli. Této funkce se ujal 9. listopadu 2018. Jeho manželka Veronika Stropnická jej s dcerou do této země následovaly. Kordula zde v únoru 2019 nastoupila do americké školy, kde začala studovat v angličtině.

Její nevlastní sestře Agátě Prachařové roste v Kordule konkurence. Korudala Stropnická se totiž postupně z holčičky změnila v mladou dámu.

Kariéra

V roce 2016 si Kordula Stropnická zahrála ve filmu Jak se zbavit nevěsty.

Články