Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kevin Michael Costner je americký herec, zpěvák, režisér a producent.Narodil se 18. ledna 1955 v Lynwoodu (Kalifornie, USA).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V deseti letech zpíval v baptistickém kostelním sboru, psal básně a chodil na hodiny psaní. V osmnácti se z něj stal romantický dobrodruh, postavil si kanoi a pádloval s ní po řekách. Svým snům vždycky věřil, ještě na konci střední školy uvažoval o kariéře sportovní hvězdy.

Od roku 1973 studoval marketing na California State University (absolvoval ji 1978) a současně pětkrát v týdnu navštěvoval herecké kursy.

Začínal v sérii nezávislých filmů a řadou menších hereckých příležitostí.

Snímek Tanec s vlky": (1990), na němž se podílel jako režisér a producent získal sedm Oscarů Je též držitelem dvou Zlatých glóbusů Emmy Čestného Cézara ale také čtyř Zlatých malinhttps://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar.

Osobní život

S rodiči a starším bratrem Danem (druhý bratr zemřel při narození) se často stěhovali tam, kam potřebovala firma u níž byl otec zaměstnán dělníkem.

Jeho první manželství s bývalou spolužačkou Cindy Silvou skončilo rozvodem. Trvalo od roku 1978 do 1994, v jeho průběhu se narodily dcery Anne Clayton (1984), Lily McCall (1986) a syn Joe Tedrick (1988).

Je také otcem nemanželského syna Liama (1996), kterého má z krátkého vztahu s dědičkou pittsburgského týmu amerického fotbalu Bridget Rooney.

Jeho současnou manželkou je modelka a návrhářka Christine Baumgartner, kterou si vzal v září 2004. Mají spolu opět tři potomky: dceru Cayden Wyatt (2007), syna Hayese Logana (2009) a dceru Grace Avery (2010).

Články