Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek, je český influencer, moderátor a internetový producent.

Narodil se 26. května 1985 v Kroměříži (tehdejší Československo).

Kariéra

Na Evropském polytechnickém institutu (se sídlem v Kunovicích) absolvoval obor Finance a daně. Studoval také mediální komunikaci na pražské Literární akademii Josefa Škvoreckého, ale tu nedokončil.

Působil jako moderátor ve Fajn Radiu, kde měl pořad Ranní mejdan. Od 2008 je moderátorem a producentem pořadu One Man Show vysílaném internetovou televizí Stream.cz.

Jako průkopník videí na českém internetu v ní zpovídal známé tváře českého showbyznysu. 2015 společně s kolegou Markusem Krugem (1990) změnil její koncept na velkolepou show se žlutým trojúhelníkem v logu a začali vytvářet v české produkci dosud nevídané kousky, mnohdy s mezinárodním přesahem.

Do širšího povědomí se dostal kvůli několika kauzám.

MS v hokeji

Vydal se na něj 2016 do Ruska se svým štábem. Na stadion se dostal ukrytý ve vozidle výstavního vozu Škoda. Navíc se převlékl do kostýmu maskota Lajky a podařilo se mu dostat až na lední plochu.

Prostřeno

Do pořadu TV Prima Prostřeno 2017 podstrčil herce Karla Ondrku (1988) simulujícího Tourettův syndrom. Přes sluchátko mu radil, co má dělat, o čemž televizní štáb neměl nejmenší tušení.

Leoš Mareš

V květnu 2018 nachytal moderátora Mareše (1976). Ten se vsadil, že pokud ho někdo uvidí jet v jiném autě než trabantu, dá mu své ferrari. Kazma naplánoval falešnou autonehodu, při které musel Mareš jedoucí do práce zastavit a popojet jiným vozidlem.

Toto natočil, čímž získal důkaz, a následně se dožadoval slibovaného vozidla, aby ho mohl věnovat na dobročinné účely. Dvojice se dokonce několikrát setkala, aby předávku dohodla, Mareš však vždy domluvu odmítl. Statisíce jeho fanoušků začaly následně Kazmu bombardovat nenávistnými komentáři, což bylo dle jeho pozdějšího vyjádření též záměrem, aby tuto reakci veřejnosti mohl později využít ve skladbě Cizí zeď.

Mezitím se na veřejnosti stále více objevoval nápis 1/10: na dálnicích, v kinech, ve městech, na koncertech nebo v různých televizních show jako třeba Tvoje tvář má známý hlas. Na internetové stránce 1z10.cz byl spuštěn odpočet dní, hodin, minut a sekund. Kampaň propagovali také různí lidé v politice, např. Dominik Feri (1996).

v září 2018 Kazma zveřejnil nový díl One Man Show vše objasňující. Symbol mířil na jediného z deseti řidičů, který zastaví u fingované nehody. Zároveň se z uvedeného webu stala stránka, kde byly umístěny příběhy různých lidí po autonehodě, trénink první pomoci od Červeného kříže atd.

Následně s producentem Ondřejem Fiedlerem (1992) připravil zmíněnou písničku Cizí zeď, ve které se objevuje řada známých zpěváků.

Charita

Rovněž pomáhal Michalovi z Olomouce, kterému byla diagnostikována Amyotrofická laterální skleróza, nevyléčitelné onemocnění napadající centrální nervovou soustavu a zabraňující mozku ovládat svaly. Většina z pacientů této nemoci podlehne do dvou až pěti let.

Jeho podpora byla splněním jednoho ze seznamu přání dotyčného. Mimo jiné navštívili v Las Vegas iluzionistu Davida Copperfielda (1956), viděli gorily ve volné rwandské přírodě, navštívili Hobitín na Novém Zélandu, absolvovali největší volný pád na laně nad propastí, ubytovali se v hollywoodské vile v hodnotě 280 milionů Kč, Michalovi byla také zajištěna audience u papeže Františka (1936).

Zakopané auto

V Kladně zakopal svůj Land Rover​ v jehož kufru byl uložen 1 000 000 Kč. Soutěž byla z důvodu covidu-19 odložena, původně měla začít v říjnu 2020​, nakonec vyvrcholila až v červnu o rok později. Pětice soutěžících namátkově vybrala body, kde by se vůz mohl nacházet a vyrazila s lopatou a krumpáčem k jejich označení.

Vítězem se stal Jakub z Karlovarska, který jej jako jediný označil správně. Následně jeřáb vyhrabal kontejner plný bahna, ze kterého se "vyloupl" bílý vůz v jehož kufru byl skutečně kufřík s uvedeným obnosem. Vše bylo propojené i s televizním přenosem, nechyběl ani moderátor Karel Voříšek (1953), závěrečný ohňostroj a diskotéka.

ONEMANSHOW: The Movie

Jed o jeho první celovečerní filmový počin z roku 2023, na kterém se pracovalo přes čtyři roky. Přísně střežený projekt sliboval neobvyklý zážitek, zcela jiný, než na jaký jsou diváci v kinech běžně zvyklí.

Tři projekty, které se nepodařilo dokončit

Osobní život

V minulosti tvořil pár s Kateřinou Kristelovou (1979). 2021 se rozešel s modelkou Andreou Kalousovou (1996), následně se začal často objevovat po boku influencerky Marie Rosecké (2002), známé například z reality show Like House 1.

Profily na sociálních sítích

Články